Na Švermovej ulici v Banskej Bystrici došlo v utorok popoludní k zrážke auta s chodcom. Ten utrpel vážne zranenia a bol prevezený do nemocnice. Informovala o tom banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti.
„Podľa doposiaľ zistených informácií došlo k zrážke 74-ročného chodca, ktorý prebiehal cez trojprúdovú cestu mimo vyznačeného priechodu pre chodcov,“ priblížila polícia.
Podotkla, že vykonanou dychovou skúškou bola prítomnosť alkoholu u vodičky osobného vozidla vylúčená. U chodca bol nariadený odber krvi. „Presná príčina, ako aj všetky okolnosti vzniku nehody sú predmetom ďalšieho objasňovania,“ dodala polícia.
