20. nov. 2023 o 19:00
NK, Koktejl

Emma žije v obrovských bolestiach, lekári jej roky hovorili, že len dramatizuje: Krutá diagnóza!

placeholder
Emma bojuje s chronickým ochorením.
Zdroj: Profimedia

Emmu od detstva trápili ukrutné bolesti.

Zahraničie
20. nov. 2023 o 19:00
Emma žije v obrovských bolestiach, lekári jej roky hovorili, že len dramatizuje: Krutá diagnóza!

Emmu od detstva trápili ukrutné bolesti.

Emma Maxwellová trpí chronickým zápalovým ochorením známym ako endometrióza, ale lekári si o nej najprv mysleli, že je "blázon", a povedali jej, že jej nič nie je napriek "neznesiteľným" bolestiam, informoval Mirror.

24- ročná žena, ktorá žije s chronickými bolesťami od svojich 13 rokov, teraz tvrdí, že ju lekár "zavádzal", keď jej povedal, že ide len o "normálne" menštruačné bolesti. Emma však v skutočnosti trpela chronickým zápalovým ochorením, pri ktorom bunky podobné výstelke maternice rastú mimo nej v iných častiach tela. Endometrióza spôsobuje neznesiteľnú bolesť a Emma odvtedy podstúpila rôzne zákroky vrátane dočasnej "lekársky vyvolanej menopauzy", aby sa jej zbavila.

Bývalá trénerka lakrosu z Portlandu vysvetlila, že v priebehu troch rokov jej nasadili desať rôznych antikoncepčných tabletiek, ktoré však nedokázali zastaviť zhoršovanie jej stavu. Kým jej stanovili správnu diagnózu, prešla "desiatkami lekárov" a musela sa zmieriť s tým, že odborníci tvrdili, že len "dramatizuje".

"Každých pár mesiacov som chodila s extrémnymi bolesťami a oni mi len nasadili inú tabletku a povedali, že 'to vás vylieči', ale nikdy sa to nestalo. Keď som mala 13 až 15 rokov, bolesť bola oveľa viac lokalizovaná – ako menštruačná, ale od 16 rokov sa dostala do štádia, keď som nemohla jesť ani piť bez neznesiteľnej bolesti - dokonca aj keď som nemala menštruáciu," vysvetlila.

"Moje telo sa začalo cítiť, akoby sa doslova rozpadalo, a zdalo sa, že nikto nevie, čo sa deje. Výsledky boli vždy 'normálne', čo ma skoro presvedčilo, že som sa zbláznila."

Po ablačnej operácii v roku 2019 a druhej špecializovanej operácii v januári 2023 chirurgovia odstránili časť tkaniva spôsobujúceho bolesť. Emmin každodenný život však stále pohlcuje rôzne intenzívna bolesť.

"Niektoré dni nemôžem ani len vstať z postele, ale inokedy sa mi stáva, že skáčem a zabávam sa s priateľmi. Stále sa dokážem tešiť zo života, ale môj stav ma nesmierne obmedzuje. Nikdy nemyslím na to, kedy ma zasiahne bolesť. Ľudia s endometriózou by mali vedieť, že nie sú sami. Každému, kto si prechádza tým istým, by som odporučila, aby si na svoj stav nechal vypracovať tretí alebo dokonca desiaty posudok," dodala Emma.