10. júl. 2022 o 11:35
TASR, Koktejl

Brutálny masaker v bare: O život prišlo 18 ľudí!

placeholder
Pri streľbe zomrelo 18 ľudí (ilustračné foto)
Zdroj: iStock

Pri streľbe v dvoch baroch v Juhoafrickej republike zomrelo 18 ľudí.

Zahraničie
10. júl. 2022 o 11:35
Brutálny masaker v bare: O život prišlo 18 ľudí!

Pri streľbe v dvoch baroch v Juhoafrickej republike zomrelo 18 ľudí.

Osemnásť ľudí zahynulo pri dvoch prípadoch streľby, ku ktorým došlo v baroch v Juhoafrickej republike. Informovali o tom v nedeľu agentúry AFP a AP s odvolaním sa na miestnu políciu.

Dejiskom prvej streľby bol v sobotu okolo 20.30 h SELČ bar v meste Pietermaritzburg, metropole provincie KwaZulu-Natal. Zahynuli pri nej štyri osoby a osem ďalších bolo zranených, uviedol hovorca miestnej polície Nqobile Gwala. Motív tohto činu nebol bezprostredne známy.

Elias Mawela, šéf polície v provincii Geuteng, podľa AFP uviedol, že hlásenie o streľbe v Sowete, predmestí najväčšieho juhoafrického mesta Johannesburg, dostali v nedeľu okolo 0.30 h SELČ. Po príchode na miesto činu policajti našli 12 mŕtvych. Ďalších 11 osôb previezli so zraneniami do nemocnice, kde dve z nich neskôr zomreli. Stav troch zranených je vážny, píše AP.

Dejiskom streľby bol bar v štvrti Orlando. Svedkovia podľa polície uviedli, že skupina mužov prišla k baru v sobotu neskoro večer v taxíku a spustila paľbu na niektorých návštevníkov. Motív ich činu zatiaľ nie je známy.

Mawela pre AP povedal, že použitá bola strelná zbraň veľkého a páchatelia strieľali náhodne. Všetky obete sa z baru snažili uniknúť, dodal.

K streľbe v Sowete došlo dva týždne po tom, čo sa v bare v meste East London ležiacom v provincii Východné Kapsko našli telá 21 tínedžerov. Príčinu týchto úmrtí úrady zatiaľ neoznámili, vylúčili však streľbu aj tlačenicu.