20. máj. 2024 o 05:00
mob, Koktejl

Andrej Danko: Konflikt na ceste z nemocnice, kde leží premiér Fico! Čo sa stalo na benzínke?

placeholder
Podpredseda NR SR Andrej Danko (SNS).
Zdroj: TASR

Na miesto bola privolaná policajná hliadka.

Domáca politika
20. máj. 2024 o 05:00
Andrej Danko: Konflikt na ceste z nemocnice, kde leží premiér Fico! Čo sa stalo na benzínke?

Na miesto bola privolaná policajná hliadka.

V stredu 15. mája otriasla celým Slovenskom krátko po 14:30 hod. informácia, že po rokovaní vlády v Handlovej postrelili premiéra Roberta Fica (59). Útok zarezonoval všade a správa o streľbe na premiéra sa objavovala na titulkách svetoznámych médii. Svetoví lídri boli z tohto činu šokovaní a premiérovi posielali odkazy, aby z toho vyviazol živý bez trvalých následkov.

Po tejto informácii sa okamžite prerušilo aj rokovanie NR SR a okrem ministrov Kaliňáka a Šutaja Eštoka mieril do banskobystrickej nemocnice i podpredseda parlamentu Andrej Danko (49). Podľa Plus jeden deň sa po zdĺhavých a nekonečných hodinách čakania na výsledok operácie unavený Andrej Danko rozhodol pre návrat do Bratislavy. Po ceste domov sa mali zastaviť na čerpacej stanici, ktorá sa nachádza pri obci Pohranice.

„Na mieste sa aj nachádzal muž, ktorému mal údajne podráždený Danko po chvíli skrížiť cestu a to nie práve priateľským spôsobom. Verbálne ho mal napadnúť so slovami, ´čo čumíš‘. Vzápätí mu mal vyraziť z ruky mobil aj cukríky. Na miesto bola privolaná policajná hliadka,“ uvádza denník.

To, že na miesto vyrazili aj policajti potvrdila hovorkyňa KR PZ Nitra Viktória Borloková. „Evidujeme ako podozrenie zo spáchania priestupku proti občianskemu spolunažívaniu. Vo veci je momentálne vykonávané objasňovanie, preto nie je možné v tejto chvíli poskytnúť bližšie informácie,“ zakončila.

K údajnému incidentu sa Danko nevyjadril, no situáciu pre médiá objasnila hovorkyňa SNS. „Jediné, čo sa odohralo a takých konfliktov bolo v ten deň viacej, že pri návrate z Banskej Bystrice z operácie predsedu vlády, išiel predseda SNS na WC a odzadu naňho slovne reagoval neznámy človek, návštevník pumpy. Ten sa otočil a dal mu najavo, že si neželá byť obťažovaný. Žiadna ochranka ani nikto iný nemuseli zasahovať. Trvalo to pár sekúnd bez akýchkoľvek dôsledkov a konfliktov," uviedla.