26. sep. 2023 o 16:00
Miroslav Novysedlák, Koktejl

Smatanovej mali slovenskí politici núkať tisíce eur: Chcem, aby ste vedeli, že aj takto to funguje!

placeholder
Speváčka Zuzana Smatanová.
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Speváčka má na niektorých slovenských politikov ťažké srdce.

Domáce promi
26. sep. 2023 o 16:00
Smatanovej mali slovenskí politici núkať tisíce eur: Chcem, aby ste vedeli, že aj takto to funguje!

Speváčka má na niektorých slovenských politikov ťažké srdce.

Parlamentné voľby sa blížia nezadržateľnou rýchlosťou a o tejto skutočnosti už niekoľko mesiacov hovoria nielen politici, ktorí sa snažia svojimi kampaňami presvedčiť voličov, ale aj šoubiznisové osobnosti. Výnimkou nie je ani speváčka Zuzana Smatanová, ktorá je, ako sama priznala, zo správania niektorých politikov zhnusená. A má s tým aj osobnú skúsenosť, o ktorej sa rozpísala na Instagrame.

Speváčka je na hudobnej scéne už 20 rokov a ani raz nehrala koncert pre žiadnu politickú stranu. Tvrdí totiž, že je apolitická a v priebehu kariéry dostala viacero ponúk hrať na rôznych mítingoch, za čo jej núkali veľké peniaze. Zuzana všetky tieto ponuky zásadne odmieta. Uvedomuje si totiž, že hranie na mítingu nie je to isté ako koncertovanie na festivale či v klube. Obľúbená speváčka prehovorila o niekoľkých negatívnych skúsenostiach s politikmi, ktorí ju žiadali, aby spievala na ich mítingoch.

Priznala, že pred niekoľkými rokmi jej volal istý člen nemenovanej strany, ktorý chcel, aby si dali kávu, pozhovárali sa a aby sa speváčka následne rozhodla, či koncert odohrá alebo nie. Hoci vnútorne nesúhlasila, napokon sa po nekonečnom prosení rozhodla, že sa s politikom stretne. Jedným dychom ale dodala, že tak urobila len zo slušnosti a zvedavosti.

"Priniesol mi ruže, mal hodinový stranícky a sugestívny monológ o tom, ako by bolo skvelé pre nich hrať (a tým ovplyvniť aj mojich fanúšikov) a mám si povedať sumu za koncert. Hodinu som nepovedala ani slovo, iba som občas nesúhlasne krútila hlavou a na záver našej kávy som s úsmevom povedala, že ďakujem za ponuku, ale určite nebudem pre nich hrať a ani pre nikoho iného. Keď som sa dvíhala, dodal, že každý je zaplatiteľný a povedal mi, nech si poviem sumu. Odišla som, ako inak, bez dohody," odhalila svoju skúsenosť speváčka.

Po roku sa zopakoval takmer totožný scenár, no v tomto prípade politická strana kontaktovala jej manažéra. Speváčku šokovalo, že netúžili po tom, aby na ich mítingu spievala, ale aby sa na ňom iba zúčastnila a sadla si do prvého radu. Len za toto jej ponúkli až 7-tisíc eur. "Prišlo mi z toho zle. To, že som nešla, vám asi písať nemusím. Takúto mám skúsenosť a chcem, aby ste vedeli, že aj takto to funguje," ozrejmila.

Smatanová podotkla, že politická situácia jej nie je ukradnutá a pozorne ju sleduje. "Mám na dianie v nej svoj názor, ale nebudem vám ho podsúvať, situácia je dnes vyhrotená viac než dosť. Niektorí politici využívajú všetky (aj nedôstojné) páky len na to, aby získali väčšie preferencie a moc," vyhlásila a v závere dodala, aby ľudia pri voľbách používali zdravý rozum a zapojili kritické myslenie.