03. jún. 2024 o 15:44
mob, Koktejl

Čo bude s HC Slovan po náhlom odchode Rudolfa Hrubého († 69)? Klub vydal stanovisko!

placeholder
HC Slovan Bratislava
Zdroj: TASR

Rudolf Hrubý prevzal Slovan v auguste 2020 po Jurajovi Širokom.

Domáci šport
03. jún. 2024 o 15:44
Čo bude s HC Slovan po náhlom odchode Rudolfa Hrubého († 69)? Klub vydal stanovisko!

Rudolf Hrubý prevzal Slovan v auguste 2020 po Jurajovi Širokom.

Klub HC Slovan Bratislava v pondelok poobede vydal na svojej oficiálnej webovej stránke stanovisko od väčšinového vlastníka o aktuálnej situácii. Rudolf Hrubý († 69), väčšinový akcionár hokejového klubu HC Slovan Bratislava, zomrel vo štvrtok 14. decembra 2023 vo večerných hodinách. Slovan prevzal v auguste 2020 po Jurajovi Širokom. Klub bol v tom čase v mimoriadne zložitej finančnej situácii.

„Vážené dámy a páni, fanúšikovia HC SLOVAN Bratislava, v prvom rade Vám ďakujeme za trpezlivosť, s ktorou ste doteraz očakávali oficiálne potvrdené informácie z prostredia klubu ohľadom riešenia vlastníckych vzťahov po náhlom odchode Rudolfa Hrubého, väčšinového vlastníka HC SLOVAN Bratislava.

Procesy spojené s dedičským konaním mali svoje zákonitosti a časový harmonogram, ktorý bolo potrebné dodržať a akceptovať. Na druhej strane úplne chápeme prirodzený a legitímny záujem o to, ako bude náš klub ďalej fungovať a ktorým smerom sa bude v budúcnosti uberať.

V tejto chvíli si Vás dovoľujeme predovšetkým informovať, že súčasný väčšinový akcionár Slovana, ktorým je právoplatná dedička pani Elena Hrubá, podniká kroky k akvizícii záujemcu o kúpu svojho väčšinového podielu, pričom prioritou zostáva, aby išlo o domáceho alebo zahraničného investora, ktorý bude mať dlhodobý záujem na zabezpečení a ďalšom rozvoji stabilne a zdravo fungujúceho hokejového klubu.

Súčasný väčšinový akcionár zároveň vysporiadal všetky záväzky klubu v rozsahu jej vlastníckeho podielu v spoločnosti. Vďaka tomu nie je ďalšie pôsobenie HC SLOVAN Bratislava v slovenskom profesionálnom hokejovom priestore nateraz ohrozené.

HC SLOVAN Bratislava k stanovenému termínu prihlási všetky svoje družstvá, t.j. A mužstvo, rezervné mužstvo Modré krídla Slovan, družstvo žien, ako aj všetky mládežnícke družstvá do hokejových súťaží v sezóne 2024/25.

Všetky odborné úseky klubu, najmä však športový manažment, úsek metodiky mládeže, marketingové a obchodné oddelenie pracujú v súčasnosti bez akýchkoľvek obmedzení a komplikácií na príprave klubu do novej sezóny. O ďalšom vývoji riešenia vlastníckych vzťahov klubu HC SLOVAN Bratislava Vás budeme opätovne informovať, akonáhle dôjde k zásadnému posunu.“