21. feb. 2024 o 17:30
žani, Koktejl

Vačková mala na pohrebe Nemca († 52) najťažšiu životnú rolu: Príhovor, z ktorého sa tisnú slzy do očí

Emotívny príhovor herečky na poslednej rozlúčke s kamarátom.

Domáce promi
21. feb. 2024 o 17:30
Vačková mala na pohrebe Nemca († 52) najťažšiu životnú rolu: Príhovor, z ktorého sa tisnú slzy do očí

Emotívny príhovor herečky na poslednej rozlúčke s kamarátom.

Slovenský herec, komik a tiež hudobník Marcel Nemec sa postavil k rakovine s jeho typickou dávkou pozitívnej energie a snažil sa ju šíriť okolo seba až do konca. Poslednýkrát vydýchol 16. februára vo veku 52 rokov. Rodina, priatelia a kolegovia mu prišli dať v stredu (21.2.) posledné zbohom do Domu smútku v Kremnici.

Nemec mal jasno, ako by mal jeho pohreb vyzerať. "Chcem veľa farebných kvetov a farebne poobliekaných usmiatych hostí," napísal ešte začiatkom mesiaca na sociálnu sieť. Jeho posledné prianie sa splnilo. Na rakve sa vynímala okrem kvetov aj dúhová vlajka a v miestnosti sa to hemžilo i farebným oblečením.

Posledné zbohom do Kremnice mu prišla dať Zuzana Vačková s dcérou Maruškou, Ľudovít Jakubove a jeho manželka Petra Bernasovká, Igor Adamec, Lucia Hablovičová, Tomáš Palonder, Elena Podzámska s dcérou, Karin Haydu s partnerom či Lukáš Dóza.

Marcel mal silné puto najmä s herečkou Zuzkou Vačkovou, ktorá prehovorila i na pohrebe. V úvode pripomenula kamarátovo posledné prianie o tom, že nechce, aby ľudia na pohrebe smútili. Aby ho splnila, zvádzala vnútorný boj. "Milý Marcel, toto je asi najťažšia rola, akú som v mojom živote doteraz mala. Niečo cíti moje srdce, ale niečo by som chcela, aby išlo na vonok. Ten smútok sa potlačiť nedá, milý Marcel, lebo nám tu strašne chýbaš," znel jej emotívny príhovor.

Ako prezradila po pohrebe pre Koktejl.sk, na Marcela si spomína s láskou a snaží sa nepripúšťať si smútok. Zaspomínala si na ich posledné chvíle a poslala mu odkaz do neba. Vypočuť si ho môžete vo videu.