25. aug. 2022 o 19:00
vv, Koktejl

Olivia († 9) sa chystala spať, zasiahla ju guľka: Krutá smrť nevinného dievčatka!

placeholder
Olivia sa stala obeťou gangovej prestrelky.
Zdroj: Facebook/Rebecca Louise

Streľba nabrala nečakaný zvrat.

Krimi
25. aug. 2022 o 19:00
Olivia († 9) sa chystala spať, zasiahla ju guľka: Krutá smrť nevinného dievčatka!

Streľba nabrala nečakaný zvrat.

Začalo sa pátranie po zbabelom vrahovi, ktorý utiekol po tom, ako zabil malé dieťa. Olivia († 9) sa chystala do postele, keď jej mama Cheryl Korbel začula zvonka výstrely a otvorila vchodové dvere.

Na ulici videla 35-ročného muža, ktorého prenasledoval strelec s kuklou. Dvere sa čo najrýchlejšie snažila zabarikádovať, no muž sa zúfalo snažil dostať dnu, aby sa vyhol strelám. Výstrely však neprestávali a zasiahli všetkých troch – muža, Cheryl, aj malú Oliviu.

Muž utrpel niekoľko zranení v hornej časti tela a Cheryl trafil strelec do zápästia. Olivia, bohužiaľ, takéto šťastie nemala, guľka zo zbrane ju smrteľne zasiahla.

Liverpoolska polícia odhalila, ako Olivia umierala na podlahe, zatiaľ čo bezcitní priatelia postreleného odviezli muža do nemocnice. Skontrolovať zvyšok rodiny v dome sa neobťažoval nikto z nich. Dievčatko do nemocnice previezla až polícia a krátko nato ju vyhlásili za mŕtvu. O jej smútiacu matku sa teraz starajú lekári, píše The Sun.

O hroznom incidente prehovorili susedia, ktorí si myslia, že išlo o útok gangu Oko za oko. „Boli to nevinní ľudia, to je na tom celom to najhoršie. Začali po nich strieľať len preto, že otvorili dvere. Určite išlo o tých istých ľudí, ktorí sa pred niekoľkými týždňami podieľali na streľbe v parku Akers Hall. Vieme, že to tak bolo. Sú to dva súperiace gangy, ktoré sa prenasledujú,“ povedal jeden zo susedov pre Daily Mail.

Boli to rovnakí ľudia ako z minulotýždňovej streľby, išlo o to isté auto. Oko za oko.. je to nezmyselné,“ povedal miestny. „Svojmu dieťaťu teraz musím povedať, že jej kamarátka už nie je nažive a neviem ako. Je to hrozné,“ dodala ďalšia obyvateľka.

Niekoľko hodín po tom, čo Olivia zomrela, sa k nešťastiu na Facebooku vyjadril jej bratranec Luke Korbel. „Kam tento svet speje? Bolo to to najmúdrejšie dieťa, mala rozum 18-ročnej, bola veselá a slušná, s úsmevom vždy na tvári. Bude nám všetkým veľmi chýbať, ale vieme, že zhora sa na nás stále usmieva. Niečo takéto by som nezaželal ani svojmu najhoršiemu nepriateľovi,“ zneli jeho slová.

K vražde sa vyjadrila aj Serena Kenned, hlavná policajtka v Merseyside. „Nebudeme mať pokoj dovtedy, kým tí, ktorí sú za vraždu zodpovední, nebudú za mrežami. Oliviina rodina má zlomené srdce. Vražda otriasla našimi komunitami, ktoré sú teraz oprávnene pobúrené,“ povedala.

„Je to otrasný zločin a chcem vyzvať každého, kto vie, kto bol zaň zodpovedný, aby sa prihlásil a poskytol nám mená. Musíme nájsť všetkých, nielen strelca. Musíme zistiť, kto dodal zbraň a kto tento hrozný incident zariadil,“ zneli záverečné slová vrchnej policajtky.