21. apr. 2024 o 10:00
žani, Koktejl

Rozprávková Arabela Nagyová priznáva strach: Obavy o budúcnosť Slovenska!

placeholder
Herečka Jana Nagyová
Zdroj: Profimedia

Nemá na očiach ružové okuliare.

Domáce promi
21. apr. 2024 o 10:00
Rozprávková Arabela Nagyová priznáva strach: Obavy o budúcnosť Slovenska!

Nemá na očiach ružové okuliare.

Slovenskú herečku Janu Nagyovú (65) preslávila úloha v kultovom seriáli Arabela, kde si zahrala princeznú. Kvôli postave však prišla o veľkú časť súkromia, preto sa stiahla do úzadia a svoju hereckú kariéru nekompromisne stopla. Pred rokmi sa tiež presťahovala za láskou do Nemecka, kde žije doteraz. Ako však povedala pre Báječnú ženu, svoj rodný kraj nezaprela, ani slovenčinu či slovensko-maďarské korene.

"Žijem v zjednotenej demokratickej vysoko vyspelej Európe, vlastním nemecký pas, hrdo sa hlásim k slovenským tradíciám a zvykom, milujem české vepřo, knedlo, zelo a sviečkovú. Aj v srdci zostanem naďalej dieťa z generácie česko-slovenskej federácie," nechala sa počuť herečka, ktorá sa nedávno po dlhej pauze vrátila k natáčaniu a stvárnila kráľovnú v rozprávke režiséra Jana Budařa Princ Mamánek.

Na Slovensko sa Nagyová vracia rada, no zároveň vníma to negatívne, čo sa v krajine deje. "Ako každý triezvo zmýšľajúci človek i ja mám obavy z budúcnosti. Z budúcnosti doma i vo svete," zverila sa. "Bojím sa o budúcnosť našich detí. Bojím sa o trvalé následky vyplývajúce z narušenia demokracie a demokratických princípov. Mám strach z rastúcej nenávisti, agresie, násilia, antisemitizmu a v neposlednom rade zo samotnej vojny. Áno, musíme spoločne bojovať proti tomuto neľudskému barbarstvu," prízvukuje herečka.