21. apr. 2024 o 08:39
TASR, Koktejl

Moskva kritizuje Západ: Pomoc Ukrajine, Izraelu a Taiwanu len zhorší svetové krízy!

placeholder
Ruský prezident Vladimir Putin.
Zdroj: TASR/AP

Moskva sa búri.

Zahraničná politika
21. apr. 2024 o 08:39
Moskva kritizuje Západ: Pomoc Ukrajine, Izraelu a Taiwanu len zhorší svetové krízy!

Moskva sa búri.

Moskva v sobotu odsúdila schválenie pomoci Ukrajine, Izraelu a Taiwanu americkou Snemovňou reprezentantov. TASR priniesla informácie z tlačovej agentúry AFP.

"Vyčlenenie americkej vojenskej pomoci Ukrajine, Izraelu a Taiwanu zhorší svetové krízy," uviedla hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová na sociálnej sieti Telegram. Pomoc Kyjevu označila za "priamu podporu teroristických činov" a napísala, že pomoc Taiwanu predstavuje "zasahovanie do vnútorných záležitostí Číny". Podpora Izraelu je "priamou cestou k bezprecedentnému zhoršeniu situácie v regióne", dodala Zacharovová.

V sobotu predtým hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov podľa ruskej štátnej tlačovej agentúry TASS povedal, že rozhodnutie poskytnúť pomoc Ukrajine "ešte viac obohatí Spojené štáty americké a ešte viac zruinuje Ukrajinu, pričom kyjevský režim zapríčiní ešte viac zabitých Ukrajincov".

Zákonodarcovia v americkej Snemovni reprezentantov schválili na sobotňajšom zriedkavom zasadnutí legislatívu, ktorá poskytuje pomoc Ukrajine a Izraelu, posilňuje Taiwan a hrozí aj zákazom sociálnej siete TikTok, ak sa nezbaví čínskeho majiteľa a vplyvu Pekingu.