24.11.2022 07:30
vmr, TASR, Koktejl

Guvernér Národnej banky Slovenska má problém: Kažimíra opäť obvinili z korupcie!

Peter Kažimír
Peter Kažimír
Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Má na krku ďalšie obvinenie.

Domáca politika
24.11.2022 07:30
Guvernér Národnej banky Slovenska má problém: Kažimíra opäť obvinili z korupcie!

Má na krku ďalšie obvinenie.

Národná kriminálna agentúra obvinila z korupcie exministra financií a súčasného guvernéra Národnej banky Slovenska. Ide o ten istý skutok, pre ktorý jeho stíhanie zrušil generálny prokurátor Maroš Žilinka podľa paragrafu 363, informuje Denník N.

TASR to potvrdil jeho právny zástupca Ondrej Mularčík. Zároveň informoval, že guvernér sa necíti byť vinný a podá sťažnosť. "Toto vznesenie považujeme za nerešpektovanie rozhodnutia generálneho prokurátora, ktorý zrušil pôvodné obvinenie," reagoval pre TASR právny zástupca guvernéra NBS. Priblížil, že obvinenie vzniesli na tom istom skutkovom základe ako pred rokom. "Pán guvernér sa necíti byť vinný, v lehote podá sťažnosť voči uzneseniu," doplnil Mularčík.

Aby nedošlo k zmareniu alebo k sťaženiu objasnenia a vyšetrenia prípadu, polícia bližšie informácie neposkytuje. "V tejto trestnej veci prebieha vyšetrovanie a vykonávajú sa procesné úkony," uviedol Michal Slivka z Prezídia Policajného zboru.

Guvernérovi NBS zrušila Generálna prokuratúra (GP) SR v júni tohto roka obvinenie z prečinu podplácania. Vtedy upozornila, že obvinenie vzniesol prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry iba na základe výpovedí jediného spolupracujúceho obvineného, bývalého prezidenta finančnej správy Františka I. Na jeho zrušenie využila postup podľa paragrafu 363 Trestného poriadku.

Vyhľadávanie
Sme na sociálnych
sieťach
ringier-icon
© 2010 - 2021
Ringier Slovakia Communities s.r.o.
Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.