27. máj. 2024 o 09:30
mob, Koktejl

Krušné chvíle Paľa Haberu: Po fanúšičkách bolo vyhlásené celoštátne pátranie!

placeholder
Spevák, skladateľ a hudobník Pavol Habera.
Zdroj: Profimedia

Boli to divoké časy.

Domáce promi
27. máj. 2024 o 09:30
Krušné chvíle Paľa Haberu: Po fanúšičkách bolo vyhlásené celoštátne pátranie!

Boli to divoké časy.

Spevák, skladateľ a hudobník Pavol Habera (62) sa už desaťročia teší obrovskej popularite. Mladé ženy a dievčatá za ním šaleli a mohli by sme mu pokojne dať nálepku sexsymbol svojej doby. Slávny sa stal ako líder skupiny Team, neskôr získal popularitu prostredníctvom sólovej dráhy, ale aj ako kritický porotca v televíznej hudobnej šou Superstar.

Od mája odštartoval v Česku so skupinou Team veľkú turné, ktorým oslávia 60 rokov svojho frontmana a 40 rokov trvania kapely. Na Slovensku sa predstaví v siedmich mestách, kde určite nebudú chýbať tisícky fanúšičiek.

Dnes už na ne spomína s nostalgickým úsmevom, no v časoch, keď bol azda najžiadanejším mužom v krajine, mu nebolo všetko jedno. „Dievčatá u nás vyzváňali aj o druhej v noci a všetkých budili. Niektoré prespávali aj pred domom. Musela to riešiť polícia, pretože po slečnách bolo vyhlásené celoštátne pátranie,“ povedal pre Plus 7 dní a vysvetlil, že niekoľko desiatok rokov dozadu neexistovali mobily ani internet a rodičia sa so svojimi deťmi nevedeli skontaktovať na počkanie.

Aby jeho sláva nezaťažovala rodinu a snažil sa ju ochrániť, z času na čas si zmenil telefónne číslo, no bez výsledku. „Prvý, kto mi zavolal, bola fanúšička. Ani najlepší kamaráti to číslo ešte nemali. Dodnes nechápem, ako a kde si ho zistila,“ dodal rodák z Brezna.