22. feb. 2024 o 05:30
krsk, TASR, Koktejl

Reakcia manžela Sajfu na kandidatúru Cifrovej Ostrihoňovej, moderátorka v údive: Nečakala som to...

placeholder
Moderátor Matej Sajfa Cifra a moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová.
Zdroj: Instagram/veronikaostrihonova

Známa moderátorka ide do politiky.

Domáca politika
22. feb. 2024 o 05:30
Reakcia manžela Sajfu na kandidatúru Cifrovej Ostrihoňovej, moderátorka v údive: Nečakala som to...

Známa moderátorka ide do politiky.

Rozruch v slovenskom šoubiznise! Veronika Cifrová Ostrihoňová (35), moderátorka z RTVS a manželka influencera a moderátora Mateja Sajfu Cifru (43), sa ocitne na opačnej strane mikrofónu.

Za hnutie PS budú totiž vo voľbách do Európskeho parlamentu kandidovať aj Cifrová Ostrihoňová a Ľubica Karvašová. Informoval o tom predseda hnutia Michal Šimečka na utorkovej tlačovej konferencii. Zatiaľ nepovedal, aké miesta na kandidátnej listene obsadia. Kompletný zoznam predstaví PS na jar.

Cifrová Ostrihoňová, ktorá je mamou dcérky Sáry a syna Šimona, chce byť hlasom otvoreného, férového, empatického a silne proeurópskeho Slovenska. Apelovala na účasť voličov v eurovoľbách, chce prispieť aj k jej zvýšeniu. Podčiarkla ich význam. "Vidím, ako na pôde európskeho parlamentu zástupcovia Slovenska znevažujú naše demokratické ukotvenie a pod rúškom obhajoby národných záujmov im v realite škodia," zdôraznila.

Pri rozhodovaní sa podľa vlastných slov stretla s podporou rodiny. "Pán otec týchto dvoch cestovateľov ma - tak, ako vždy - podporil od začiatku. Úprimne, nečakala som to tentokrát až v takej miere, keďže je to krok mimo komfortnú zónu pre celú našu rodinu," priznala pri fotke svojich detí na Instagrame. Nájdete ju v galérii pod článkom. "Ale to je Sajfa - feminista, otec a manžel, najlepší, akého máme (iných teda nemáme, aby náhodou) a ďakujem," dodala Veronika.

Šimečka deklaroval, že do EP nebude kandidovať nikto zo súčasných poslancov Národnej rady SR za PS. Na popredných miestach kandidátky majú byť aj doterajší europoslanci Martin Hojsík a Michal Wiezik. Kandidátku povedie expremiér Ľudovít Ódor.

Politické strany alebo koalície môžu podávať kandidátne listiny do volieb do EP najneskôr 10. marca do polnoci. Eurovoľby sa budú na Slovensku konať v sobotu 8. júna. Slováci si budú voliť 15 europoslancov na päťročné volebné obdobie.

Koniec Silnej zostavy?

Keďže Ostrihoňová vstupuje do politiky, odchádza z relácie RTVS Silná zostava, ktorú moderovala. RTVS sa rozhodla nahradiť reláciu reprízami iných relácií. Či Silná zostava na obrazovkách definitívne končí, nie je nateraz známe.

"Vzhľadom na odchod moderátorky Veroniky Cifrovej Ostrihoňovej z diskusnej relácie Silná zostava, bude relácia nahradená reprízami talkshow Trochu inak s Adelou. Vstup Veroniky Cifrovej Ostrihoňovej do politiky je nezlučiteľný s jej ďalším pôsobením na obrazovkách RTVS. O svojom rozhodnutí informovala moderátorka vedenie RTVS v pondelok predpoludním," znie vyjadrenie RTVS.