11. jún. 2024 o 12:00
žani, Koktejl

Čitateľka si v Turecku kúpila ich typické jedlo: Zaplatila menej ako v Bratislave!

placeholder
Čitateľka nám ukázala ďalšie ceny za jedlo a nápoje v Turecku.
Zdroj: TIP/Patricia

Vyrazila za oddychom k moru.

Zaujímavosti
11. jún. 2024 o 12:00
Čitateľka si v Turecku kúpila ich typické jedlo: Zaplatila menej ako v Bratislave!

Vyrazila za oddychom k moru.

Máte tip? Pošlite nám ho na tip@koktejl.sk

Turecko patrí medzi najnavštevovanejšie krajiny na svete. Turistov láka najmä na rôzne historické miesta a na prímorské letoviská pozdĺž pobrežia Egejského a Stredozemného mora. Je obľúbenou destináciou pre svoju kultúru, jedlo či kúpele. Turecko prirástlo k srdcu aj našej čitateľke Patrícii, ktorá sa nám znova ozvala.

Slovenskí dovolenkári radi vedia už pred odletom, koľko budú platiť za nápoje, jedlá a rôzne iné atrakcie. Ako ukazujú účty od čitateľky, v Turecku nemusia siahať hlboko do vrecka. Pred pár dňami sme vás informovali, že za ovocný tanier, dve limonády a tureckú kávu zaplatila v hoteli na pláži v Çeşme necelých 14 eur.

V rovnakom prístavnom meste si sadla s kamarátkou aj na drink. Tu nechali už väčšiu sumu. Jeden alkoholický nápoj stál v prepočte 12 eur. "V Turecku sú vysoké ceny alkoholu, lebo je takmer zakázaný, ale toto bol taký priemer, ako aj na Slovensku v mnohých baroch. So zdobením to ale výrazne prekonali," ozrejmila nám.

Na výlete v dedinke Şirince si pochutila na typickej večeri. Poslala i fotku, pri ktorej sa zbiehajú sliny. "Kasarli pide za 160 lír (4,57 eura). K jedlám priniesli dva veľké šaláty ako prílohu," napísala nám mladá Slovenka. V Bratislave sa ceny za pochúťku pohybujú v rozmedzí 6-8 eur. Pide je typický plnený chlieb, ktorý sa mnohokrát označuje aj ako turecká pizza. Najčastejšou plnkou je mleté mäso, syr alebo aj vajcia.