Zaujímavosti
video Video
photo Foto
29. máj. 2024 o 18:00
lv, Koktejl

Antonia si myslela, že má alergickú reakciu na mejkap: Zdrvujúca diagnóza!

S nepríjemnou skutočnosťou sa musela dlho vyrovnávať.

Zaujímavosti
29. máj. 2024 o 18:00
Antonia si myslela, že má alergickú reakciu na mejkap: Zdrvujúca diagnóza!

S nepríjemnou skutočnosťou sa musela dlho vyrovnávať.

Študentka si myslela, že má alergickú reakciu na mejkap, no šokujúce výsledky testov odhalili, že má v skutočnosti rakovinu štítnej žľazy. Antonia Rubio (25) chce teraz zvýšiť povedomie o príznakoch, na ktoré si treba dávať pozor, kým ešte nie je neskoro, píše portál The Sun.

„Obyčajná vyrážka na tvári mi vyústila do anafylaktického šoku. Keď som večerala so svojou spolubývajúcou, nemohla som sa nadýchnuť a myslela som si, že mám infarkt. Bolo to desivé," spomína. Po 10 podobných incidentoch a hospitalizáciách, pri ktorých jej diagnostikovali autoimunitné ochorenie, však Antónii povedali, že je v počiatočnom štádiu rakoviny štítnej žľazy.

„Bolo naozaj ťažké, keď mi v dvadsiatich rokoch diagnostikovali rakovinu. Mala som pocit, akoby som zaostávala a všetci moji priatelia pokračovali vo svojich životoch. Trvalo mi naozaj dlho, kým som oplakala život, o ktorom som si myslela, že budem žiť," povedala Britka.

„Hovorili mi, že som príliš mladá alebo príliš pekná na to, aby som mala rakovinu. Ale ako vyzerá rakovina? Takéto komentáre znehodnotili veľa z toho, čím som si prešla," vysvetlila.

V obave o svoje štúdium sa Antonia rozhodla, že sa vo februári 2021 vráti domov a bude pokračovať v štúdiu na diaľku, no zdalo sa, že jej stav sa v tom čase zhoršil. „Bola som stále unavená. Chodila som domov z práce a spala som. Pamätám si, že som si myslela, že už nežijem život normálnej 24-ročnej ženy a moji priatelia hovorili, že už nie som taká odviazaná a zábavná. Nebola to kritika, úprimne sa o mňa báli," spomína.

Antonia navštívila ORL špecialistu, ktorý si všimol 2 cm hrčku na krku a odporučil ju na ultrazvuk a biopsiu. Keďže nebola ochotná vzdať sa, v marci 2023 navštívila súkromnú kliniku, kde jej hrčku odstránili. O týždeň neskôr jej diagnózu potvrdili a v apríli 2023 jej bola štítna žľaza úplne odstránená.

„Po dvoch operáciách v krátkom čase som sa zobudila a nemohla som rozprávať. Začala som panikáriť a plakala som, pretože milujem spev. Tri mesiace som nemohla spievať. Bola som z toho veľmi rozrušená, ale hlas sa mi vrátil a teraz cvičím každý deň," uviedla. Antonia, ktorá napísala pieseň o tom, že v dvadsiatke má rakovinu, v súčasnosti pracuje ako finančná administrátorka, ale dúfa, že v budúcnosti bude vyučovať hudbu.