15. jún. 2024 o 05:00
žani, Koktejl

Jožo Ráž po zrážke s cyklistom nezastavil, incident má dohru: Prípad už rieši polícia!

placeholder
Frontman Elánu Jožo Ráž
Zdroj: Renata Matějková / CNC / Profimedia

Kolízia neušla pozornosti polície.

Domáce promi
15. jún. 2024 o 05:00
Jožo Ráž po zrážke s cyklistom nezastavil, incident má dohru: Prípad už rieši polícia!

Kolízia neušla pozornosti polície.

Bývalý asistent poslankyne NR SR Vladimíry Marcinkovej a kandidát do parlamentných volieb 2020 Jakub Tomiš na sociálnej sieti prehovoril o nehode, ktorej bol svedkom. Za jedného z účastníkov kolízie označil frontmana skupiny Elán Joža Ráža (69).

Legendárny spevák sa k zrážke vyjadril pre TV Markíza. Tvrdí, že je v tom nevinne. "Jednoducho tak to bolo, že ja idem po ceste, napravo ide vedľa mňa cyklista, a keď je zelena, on náhle odbočí a d*bne do mňa. Keby som bol zastavil, tak to všetci riešia, budú to rozmazávať, ja som v tom nevinne, ja som nemohol nič urobiť...,“ začal Ráž.

"Nerád tak sa ukazujem, lebo každý si chce hneď so mnou niečo mať, vypiť, fotiť sa chcú, podpisy,“ doplnil. "Ja som videl, že mu nič nie je, iba sa dotkol môjho spätného zrkadla. Som veľmi opatrný v tomto, lebo ja som strašne populárny. To sa nedá vydržať..." zakončil spevák.

Prípad z centra hlavného mesta majú na stole aj muži zákona. "Môžeme potvrdiť, že policajti Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave v súčasnosti vykonávajú úkony podľa ustanovení § 58 zákona č. 372/1990 Zb. o priestupkoch, vo vzťahu k Vami uvedenej udalosti v cestnej premávke, ku ktorej malo dôjsť 10.06.2024 v centre Bratislavy," vyjadril sa pre Koktejl.sk hovorca Krajského riaditeľstva policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Opis nehody

"Hneď predomnou sa zrazili cyklista a auto krátko po tom, čo naskočila zelená na semafore. Po tomto nepríjemnom náraze spadol cyklista na zem len kúsok pred moje auto. Vodič auta musel ten náraz cítiť, ale nezastavil a pokračoval v jazde. Cyklistovi sa pravdepodobne nič vážne nestalo, len otrasený zodvihol bicykel a odkráčal doprava na chodník," opísal situáciu Tomiš.

Niekdajší asistent vodiča dobehol a zistil, že za volantom sedel Jožo Ráž z Elánu. Ten mu mal odpovedať, že v spätnom zrkadle videl, že sa postavil, tak nezastavoval. "Od človeka, ktorý v minulosti prežil vážnu dopravnú nehodu by som očakával ohľaduplnejšie správanie sa na cestách. Ale vlastne čo by som mohol čakať od Joža Ráža? Predpokladám, že sa takto chcel elegantne vyhnúť prípadnej medializácii. Práve preto som sa rozhodol o tomto incidente napísať," uzavrel.