18. sep. 2023 o 16:00
lv, Koktejl

Daniellinej pozornosti neušiel nezvyčajný príznak u dcéry: Zdrvujúca diagnóza!

placeholder
Vzácna rakovina pohltila 3 štvrtiny Evienho oka.
Zdroj: Instagram/evie_cancerjourney

Vyšetrenie odhalilo príšernú skutočnosť.

Zaujímavosti
18. sep. 2023 o 16:00
Daniellinej pozornosti neušiel nezvyčajný príznak u dcéry: Zdrvujúca diagnóza!

Vyšetrenie odhalilo príšernú skutočnosť.

Mladá mama sa podelila o svoje utrpenie po tom, čo sa zo "zákalu" v oku jej dcéry vykľula vzácna forma rakoviny. Tridsaťročná Danielle jedného dňa kŕmila svoje batoľa, keď si všimla nezvyčajný "biely krúžok" v oku dcérky, píše portál Mirror.

Zavolala všeobecnému lekárovi a do hodiny dostala termín, aby zistila, či je oko maličkej zdravé. Onedlho len 11-mesačné dieťa podstúpilo operáciu v celkovej anestéze, ktorá potvrdila retinoblastóm stupňa D, ktorý pohltil tri štvrtiny oka. "Zlomilo ma to. Pred tým, ako Evie diagnostikovali, sme stále dúfali, že sa mýlime. Keď mi oznámili jej diagnózu, bolo to, akoby som upadla do hlbokej čiernej diery, až kým som sa nedozvedela o liečbe," spomína Danielle.

Od prvej diagnózy Evie absolvovala šesť kôl chemoterapie, ktorá sa podáva priamo do zadnej časti oka. Batoľa sa stabilizovalo, ale krátko potom došlo k recidíve a zúfalí rodičia dostali dve možnosti: pokračovať v liečbe a dúfať, že nakoniec zaberie, alebo oko odstrániť. Danielle sa v nádeji, že dcérke zachráni zrak, rozhodla pre prvú možnosť. Batoľa je teraz v remisii, ale každých šesť týždňov chodí na pravidelné kontroly do nemocnice.

"Lekári mi povedali, že v určitom bode to už nebude problém, v podstate keď oči prestanú rásť, malo by to zostať stabilné. Ale zatiaľ má stále nádor v oku, pretože nemôžu urobiť bezpečnú operáciu, pri ktorej by mohli nádor skutočne odstrániť bez toho, aby sa rozšíril do mozgu," vysvetlila.

Okrem strachu o dcérku sa Danielle stretla aj s ďalším bojom, keď si všimla, že jej dievčatko trpí úzkosťou kvôli častým návštevám lekára. "Chodenie na vyšetrenia a liečba ju naozaj ovplyvnili. Jednoducho nemá rada cudzích ľudí a dokonca je trochu neistá aj v blízkosti iných detí. Je hrozné to vidieť. Dúfame, že sa jej sebavedomie vráti späť," vysvetlila na záver.