24. jún. 2024 o 21:49
TASR, Koktejl

Po tragickej smrti dieťaťa († 9) v Chorvátsku mení armáda plány: Zásadné rozhodnutie!

placeholder
Chorvátske ministerstvo obrany odložilo vojenské cvičenie, ktoré sa malo konať na cvičisku Josipa Markiča pri Knine (ilustračné foto).
Zdroj: iStock

Ozbrojené sily sa rozhodli vykonať dodatočnú kontrolu územia.

Zahraničné krimi
24. jún. 2024 o 21:49
Po tragickej smrti dieťaťa († 9) v Chorvátsku mení armáda plány: Zásadné rozhodnutie!

Ozbrojené sily sa rozhodli vykonať dodatočnú kontrolu územia.

Chorvátske ministerstvo obrany odložilo vojenské cvičenie, ktoré sa malo konať na cvičisku Josipa Markiča pri Knine. Pokračujú tam totiž previerky súvisiace s minulotýždňovým tragickým výbuchom, pri ktorom zahynulo deväťročné dieťa z ČR. Podľa správy HINA informuje TASR.

Cieľom cvičenia, ktoré sa malo konať od pondelka do 27. júna, je zvýšiť bezpečnosť chorvátskej armády aj civilistov. Ozbrojené sily Chorvátskej republiky sa však rozhodli vykonať dodatočnú kontrolu a určiť aktuálny stav zamínovania územia, ktoré slúži ako cieľová oblasť pre ostré streľby.

Pyrotechnici vykonajú dodatočnú kontrolu a odber vzoriek terénu a všetky plánované výcvikové aktivity s ostrou muníciou presunuli na ďalšie obdobie. Zároveň budú nainštalované ďalšie výstražné tabule s upozornením, že ide o nebezpečný priestor a je možné doň vstupovať iba na vlastné nebezpečenstvo.

Chorvátska armáda využíva Vojenské cvičisko Josipa Markiča (známejšie pod názvom "Crvena zemlja", t.j. Červená zem), pričom vojaci po každom cvičení terén vyčistia. Napriek tomu sa však môže stať, že tam niektoré nebezpečné predmety zostanú. V prípade je obvinený 46-ročný Čech, otec obete. Miestne úrady už oznámili, že prípad postúpia českým vyšetrovateľom.