25. jún. 2024 o 14:36
mob, Koktejl

Generálny riaditeľ TV Markíza: S Kovačičom už nepočítame ako s tvárou televízie!

placeholder
Michal Kovačič už nebude tvárou TV Markíza.
Zdroj: Instagram/michal__kovacic

Čo bude s moderátorom?

Domáce promi
25. jún. 2024 o 14:36
Generálny riaditeľ TV Markíza: S Kovačičom už nepočítame ako s tvárou televízie!

Čo bude s moderátorom?

Po tom, ako v nedeľňajšej relácii Na telo moderátor Michal Kovačič v priamom prenose obvinil vedenie TV Markíza z vyvíjania tlakov a pokusov o cenzúru, sa na moderátorovu stranu postavila časť kolegov, ktorí televízii adresovali výzvu a neskôr plánovali aj štrajkovať.

To sa nakoniec nestalo a rokovania medzi štrajkovým výborom a TV Markíza sa na začiatku júna posunuli. „Vedenie TV Markíza súhlasilo so všetkými bodmi štrajkového výboru, urobilo tak interne a potichu. Kým navonok tvrdilo opak, o skutočnom výsledku tak musíme informovať my. Hodiny sme v rokovaniach trvali na elementárnych princípoch novinárskej práce. Tieto prísľuby sme nakoniec dosiahli. Na štrajk preto dnes nemáme dôvod,“ uviedol štrajkový výbor s tým, že na sľúbené pravidlá budú dohliadať. O ďalšom osude moderátora Michala Kovačiča sa však nehovorilo.

Mlčanie prelomil generálny riaditeľ Markízy Peter Gažík, ktorý pre konzervatívny denník Postoj povedal, že s Kovačičom ako tvárou televízie už nepočíta. „Jeho konanie ako nášho zamestnanca považujeme za hrubé porušenie pracovnej disciplíny a nepočítame s ním ako s tvárou televízie Markíza,“ uviedol.

Či bude ešte pokračovať aj relácia Na telo je dnes otázne. „Budeme sa zamýšľať nad tým, ako od jesene pokračovať, či už s Na telo, alebo s iným spravodajsko-publicistickým formátom,“ povedal Gažík a dodal, že problémy v spravodajstve chcú vyriešiť internou komunikáciou a nevie o tom, že by už niekto dal výpoveď.