27. máj. 2024 o 20:41
žani, Koktejl

Čierny deň! Na D1 zomreli dvaja hasiči, emotívne slová ministra: Ostanú navždy hrdinami

placeholder
Nehoda na D1 mala fatálne následky.
Zdroj: Facebook/Matúš Šutaj Eštok

Záchranné zložky smútia.

Domáce krimi
27. máj. 2024 o 20:41
Čierny deň! Na D1 zomreli dvaja hasiči, emotívne slová ministra: Ostanú navždy hrdinami

Záchranné zložky smútia.

Na diaľnici D1 pri Hornej Strede (okres Nové Mesto nad Váhom) došlo v pondelok popoludní k tragickej nehode. Ako informovalo Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR na sociálnej sieti, pri zrážke vyhasli dva životy. Zranení sú aj dvaja zamestnanci štátnych inštitúcií, ktorí sa na mieste nachádzali.

Na miesto prišli aj minister vnútra Matúš Šutaj Eštok, prezident Policajného zboru Ľubomír Solák a prezident Hasičského a záchranného zboru Adrián Mifkovič. Šéf rezortu vyjadril rodinám statočných hasičov úprimnú sústrasť. "V plnom nasadení a do poslednej chvíle slúžili nám všetkým. Nasadzovali vlastné zdravie a životy, aby ochránili životy a majetky slovenských občanov. Statoční hasiči, ktorí pri výkone svojho povolania zahynuli pri tragickej nehode na diaľnici D1, ostanú pre celé Slovensko navždy hrdinami," napísal Šutaj Eštok.

Sústrasť vyjadrili aj aj viacerí politici, policajti a záchranári. "Pri našom povolaní sme si museli zvyknúť aj na smutné správy. No tá dnešná nás zasiahla veľmi hlboko. O život prišli počas výkonu svojho povolania naši kolegovia zo záchranných zložiek, hasiči. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť ich rodinám, blízkym a priateľom. Odpočívajte v pokoji," odkázali do neba.

Hasičský a záchranný zbor sa v najbližších hodinách k udalosti nebude vyjadrovať a bližšie informácie poskytne hneď, ako to situácia umožní. "Dnešná tragická dopravná nehoda je obrovskou stratou pre Hasičský a záchranný zbor. Myslíme na rodiny zosnulých hasičov," dodali hasiči na sociálnej sieti.

Mimoriadna tragédia

Trenčianski policajti upresnili, čo sa udialo pred hrozným nešťastím. "Na tiesňovú linku 112 bol nahlásený požiar osobného motorového vozidla na diaľnici D1 v 92 km v smere na Žilinu. Na miesto boli okamžite vyslané dve vozidlá Hasičského a záchranného zboru a jedna hliadka Mýtnej polície. Po ich príchode na miesto udalosti do nich z doposiaľ neznámych príčin narazilo nákladné motorové vozidlo," opísali.

Upresnili, že dve osoby utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom a ďalšia bojuje o život. "Polícia na mieste vykonáva prvotné neodkladné a neopakovateľné procesné úkony. Diaľnica D1 bude uzatvorená v oboch smeroch až do ukončenia obhliadky dopravnej nehody," doplnili.