28.03.2023 18:13
TASR, Koktejl

Víchrica a mráz? Meteorológovia zo SHMÚ varujú pred zmenami počasia: V TÝCHTO okresoch pozor!

placeholder
Na Slovensku sa môže vyskytnúť silný vietor a víchrica (ilustračné foto).
Zdroj: iStock

SHMÚ vydal nové výstrahy.

Slovensko
28.03.2023 18:13
Víchrica a mráz? Meteorológovia zo SHMÚ varujú pred zmenami počasia: V TÝCHTO okresoch pozor!

SHMÚ vydal nové výstrahy.

Meteorológovia varujú pred víchricou na horách, v niektorých okresoch platí v utorok v noci výstraha druhého stupňa. Najmä na severe stredného Slovenska upozorňujú aj na tvorbu snehových závejov a jazykov. Na väčšine Slovenska sa tiež v noci môže vyskytnúť mráz. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na webe.

Druhostupňová výstraha pred vetrom na horách platí do polnoci v okresoch Liptovský Mikuláš, Poprad a Brezno, kde môže vietor nárazovo dosiahnuť rýchlosť 135 až 160 kilometrov za hodinu. Rovnako do polnoci platí prvý stupeň výstrahy pred snehovými jazykmi, a to vo väčšine Žilinského kraja, ako aj v okresoch Stará Ľubovňa, Poprad, Kežmarok a Brezno.

SHMÚ upozorňuje aj na mráz, ktorý predstavuje ohrozenie pre vegetáciu, najmä kvitnúce dreviny. V tejto súvislosti platí až do stredy (29. 3.) rána prvostupňová výstraha vo všetkých krajoch okrem Prešovského a Žilinského. V noci z utorka na stredu môže teplota miestami klesnúť až na mínus 16 stupňov. Výstraha prvého stupňa pred nízkymi teplotami platí v Banskobystrickom, Košickom, Prešovskom a Žilinskom kraji.

Meteorológovia vydali aj prvý stupeň hydrologickej výstrahy pred povodňou pre okres Michalovce. "Vzhľadom na spadnuté zrážky na našom aj ukrajinskom území a vzhľadom na vzostup vodných stavov na ukrajinskej časti povodia je predpoklad vzostupu vodných hladín na toku Latorica," uviedli.

Vyhľadávanie
Sme na sociálnych
sieťach
ringier-icon
© 2010 - 2021
Ringier Slovakia Communities s.r.o.
Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.