14. dec. 2022 o 15:21
TASR, Koktejl

Fanúšikom ostali len oči pre plač: Letecká spoločnosť zrušila lety na MS vo futbale!

placeholder
Lety, ktoré boli naplánované na stredu, zrušili (ilustračné foto).
Zdroj: iStock

Letecká spoločnosť zrušila lety naplánované na stredu.

Správy
14. dec. 2022 o 15:21
Fanúšikom ostali len oči pre plač: Letecká spoločnosť zrušila lety na MS vo futbale!

Letecká spoločnosť zrušila lety naplánované na stredu.

Marocká národná letecká spoločnosť Royal Air Maroc (RAM) oznámila, že ruší všetky lety naplánované na stredu. Lety mali prepraviť fanúšikov do katarskej Dauhy na semifinále majstrovstiev sveta vo futbale. Odvolala sa pritom na rozhodnutie katarských úradov. TASR správu prevzala z tlačovej agentúry Reuters.

"V nadväznosti na najnovšie obmedzenia, ktoré zaviedli katarské orgány, spoločnosť Royal Air Maroc s poľutovaním informuje zákazníkov o zrušení ich letov prevádzkovaných spoločnosťou Qatar Airways," uviedla RAM vo vyhlásení.

Medzinárodný mediálny úrad katarskej vlády na žiadosti o komentár bezprostredne nereagoval. RAM predtým uviedla, že na stredajší semifinálový zápas Maroka proti Francúzsku zaobstará 30 dodatočných letov, aby pomohla fanúšikom dostať sa do Kataru, ale v utorok zdroj z cestovnej kancelárie RAM uviedol, že je pripravených len 14 letov.

Zrušenie siedmich plánovaných stredajších letov znamená, že spoločnosť RAM mohla v utorok uskutočniť len prvých sedem letov, takže fanúšikovia, ktorí si už zarezervovali vstupenky na zápas alebo hotelové izby, nemohli vycestovať.

Spoločnosť RAM uviedla, že im peniaze za letenky vráti, a zákazníkom sa ospravedlnila. Hovorca spoločnosti RAM ani spoločnosť Qatar Airways na žiadosť Reuters o komentár bezprostredne nereagovali.