Vedec a jeho tím vykonávajú testy na úlomkoch meteoritu, ktorý spadol na Zem v roku 2014. Bolo zistené, že tieto úlomky sú vyrobené zo zvláštnej zliatiny ocele a titánu, ktorá je oveľa pevnejšia ako akýkoľvek známy prírodný materiál, čo ho vedie k domnienke, že meteorit mohol byť kusom mimozemskej technológie.
Meteor, známy ako CNEOS 2014-01-08, bol detekovaný v rámci Catalina Sky Survey, ktorá pátra po kométach a asteroidoch, ktoré by mohli ohroziť Zem. Letel neuveriteľnou rýchlosťou štyridsaťpäť kilometrov za sekundu (162 tisíc kilometrov za hodinu), čo je oveľa rýchlejšie ako akýkoľvek známy asteroid alebo kométa. To viedlo doktora Loeba k domnienke, že meteorit mohol byť medzihviezdneho pôvodu, čo znamená, že prišiel z inej hviezdnej sústavy.
„Tento meteor bol zvláštny v tom zmysle, že bol veľmi rýchly. Pohyboval sa rýchlejšie ako deväťdesiatpäť percent okolitých hviezd v blízkosti Slnka, pretože mal nejaký pohon,“ tvrdí doktor Loeb v rozhovore pre denník The Star.
V roku 2022 doktor Loeb a jeho tím vyzdvihli úlomky meteoru z Tichého oceánu po tom, čo dokázali zúžiť odhadované miesto, kde dopadol do vody. Nájdené kovové guličky s priemerom až 0,7 mm sa analyzujú v Nemecku, na Papui-Novej Guinei a na dvoch univerzitách v USA. „Existuje možnosť, že ten meteorit je umelý, že je to časť kozmickej lode. Ďalšie správy o jeho analýze a pôvode očakávam do mesiaca,“ myslí si doktor Loeb.