10. júl. 2024 o 08:00
PR clánok, CityZen

Zaručený recept proti mapám v podpazuší: Šíriť ďalej dovolené!

placeholder
Na chytrom oblečení CityZen nie je vidieť pot a odolá špine.
Zdroj: CityZen

Slovensko sužujú čoraz väčšie horúčavy. Vydržať svieži do obeda sa stáva utópiou. Prepoteným podpazušiam sa nedá utiecť. Zistite, ako zostať v pohodlí a bez máp celý deň.

Zaujímavosti
10. júl. 2024 o 08:00
Zaručený recept proti mapám v podpazuší: Šíriť ďalej dovolené!

Slovensko sužujú čoraz väčšie horúčavy. Vydržať svieži do obeda sa stáva utópiou. Prepoteným podpazušiam sa nedá utiecť. Zistite, ako zostať v pohodlí a bez máp celý deň.

Máme za sebou najteplejší polrok v histórii. A to sa prázdniny ešte len začali. Čo robiť, aby ste sa cítili alebo skôr už po príchode do práce necítili? Horúce počasie so sebou prináša výzvu, ako zostať čo najdlhšie v suchu. Z klimatizácie máte akurát nádchu a po prechode z vychladenej kancelárie na obed ste hneď spotení ako myš. Predíďte výkyvom teplôt, dodržte týchto 5 tipov a leto si konečne užijete naplno.

5 tipov, ako sa aj v lete vyhnúť mapám v podpazuší

1. Buďte v pohodlí. Zohľadnite materiál a farieb sa už báť nemusíte

Príjemné a priedušné. Také je najlepšie tričko na leto. A čo keby malo ešte jednu super vychytávku? Nebol by na ňom vidieť pot. To všetko dokážu chytré tričká CityZen, ktoré vymysleli a začali u nás šiť traja kamaráti z Česka. Vďaka jedinečnej technológii na vás neprezradia ani kvapku potu a navyše odolajú špine a znižujú zápach. Sú ušité z kvalitnej bavlny, takže vám v nich bude celý deň príjemne.

Máme zažité, že leto by sa malo tráviť vo svetlých tónoch, v ktorých je údajne menšie teplo a neopiera sa do nich slnko toľko ako do tmavých farieb. Vy však nemusíte robiť kompromis. Vezmite si farbu, ktorú máte radi. Výraznú, svetlú alebo tmavú. Pot na vás vidieť nebude a budete v bezpečí. Tričká CityZen majú certifikát OEKO-TEX STANDARD 100, vďaka ktorému viete, že sa vám do tela z oblečenia nedostane žiadna škodlivá látka, a sú otestované na UPF50+, takže vás ochránia aj pred slnkom.

Výrazné farby si budete vďaka CityZen užívať aj v lete. Stopy potu nehrozia.
Výrazné farby si budete vďaka CityZen užívať aj v lete. Stopy potu nehrozia.
Zdroj: CityZen

2. Prijímajte dostatok tekutín, ale nie ľadové ani príliš sladké nápoje

Pitný režim je v lete základ. Počas celého roka by ste mali každý deň vypiť 30-40 ml vody na 1 kg svojej hmotnosti. A v lete potreba stúpa. Čím viac sa potíte, tým viac by ste toho mali vypiť. Máme na mysli hlavne čistú vodu. Ochutenú napríklad len citrónom alebo uhorkou. Alkohol ani sladké malinovky vás nespasia. Skôr naopak. A pozor na príliš studené nápoje a množstvo ľadu. Čím chladnejšie nápoje si dáte, tým viac úsilia bude musieť vynaložiť vaše telo, aby ho dostalo na adekvátnu teplotu. Rovnako tak s námahou pri odbúravaní alkoholu alebo spracovaní cukru. Vo výsledku sa spotíte ešte viac.

3. Dezodorant alebo antiperspirant je nutnosť

Možno ho beriete ako samozrejmosť, ale viete, že menej je viac? Nie každý vie dezodorant správne používať. Ak si vyberiete taký, ktorý vám sedí, mala by vám stačiť jedna tenká vrstva ráno. Nechajte ju zaschnúť a až potom sa oblečte. Predídete tým nepríjemným nánosom prípravku v podpazuší a tiež prenosu rovno na oblečenie. V týchto hrudkách sa totiž hojne množia baktérie, ktoré spôsobujú zápach.

4. Odľahčite jedálniček. Vyškrtnite potraviny, ktoré zohrievajú

Štipľavé, korenené alebo len príliš slané pokrmy v lete radšej vynechajte. Čili a zázvor servírujte s mierou. Zohrejú váš organizmus a vy sa zase spotíte ešte viac. Nechajte na svojom letnom tanieri hrať prím mliečne výrobky, ako sú syry, jogurty, zakysané nápoje (napr. kefír), čerstvú zeleninu a citrusy. Osviežia vás a bude vám ľahko.

Chytré oblečenie CityZen zaobstaráte pre ženy i mužov v rôznych farbách.
Chytré oblečenie CityZen zaobstaráte pre ženy i mužov v rôznych farbách.
Zdroj: CityZen

5. Znížte stres

Stres a nervozita nahrávajú poteniu. Búši vám srdce, potia sa dlane, po chrbte stekajú pramienky potu. Keď to príde, zachráni vás chytré oblečenie. Pokiaľ to však len trochu ide, snažte sa stresovým situáciám predchádzať. Predýchať sa, zastaviť sa, urobiť si pár drepov, aby ste rozhýbali telo. A choďte všade s predstihom, aby ste zbytočne nechvátali a nevynervovali sa.

Užite si krásne leto bez máp.