29. máj. 2023 o 19:52
TASR, Koktejl

Identita obetí lodného nešťastia v Taliansku je známa: Krajina smúti

placeholder
Štyria ľudia zahynuli pri nehode lode na Lago di Maggiore. (ilustračné foto)
Zdroj: iStock

Podľa úradov už nie je nikto nezvestný.

Zahraničie
29. máj. 2023 o 19:52
Identita obetí lodného nešťastia v Taliansku je známa: Krajina smúti

Podľa úradov už nie je nikto nezvestný.

Medzi štyrmi obeťami nehody lode na talianskom jazere Lago Maggiore boli dvaja dovolenkujúci zamestnanci talianskej tajnej služby a jeden Izraelčan. V pondelok to oznámili miestne úrady. Médiá dodali, že štvrtou obeťou bola ruská občianka. TASR správu prevzala z agentúry AFP. Loď s 24 turistami na palube sa prevrátila v nedeľu počas náhlej veternej smršte neďaleko mesta Lisanza, približne 50 kilometrov severozápadne od Milána.

Hasiči najprv oznámili, že po prevrátení lode na južnom konci jazera vytiahli z vody tri telá. Neskôr vytiahli aj štvrté telo, ktoré sa nachádzalo v hĺbke 16 metrov blízko vraku. Podľa úradov už nie je nikto nezvestný.

Izraelské ministerstvo zahraničných vecí potvrdilo, že medzi obeťami bol občan Izraela v strednom veku. Ďalšími dvoma obeťami sú 62-ročný muž a 53-ročná žena. Obaja pracovali v talianskych tajných službách a pri Lago Maggiore dovolenkovali. Médiá uviedli, že štvrtou obeťou bola 50-ročná Ruska, partnerka kapitána lode. Podľa najvyššieho predstaviteľa samosprávy severotalianskeho regiónu Lombardsko Attilia Fontanu si 16-metrovú plachetnicu turisti prenajali.