12. apr. 2024 o 14:30
žani, Koktejl

Alagič a Végh doplatili na politický názor, Tormová im posiela odkaz: Je to len preto, že...

placeholder
Herečka Kristína Tormová
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Neostali ticho a odrazilo sa to na ich práci.

Domáce promi
12. apr. 2024 o 14:30
Alagič a Végh doplatili na politický názor, Tormová im posiela odkaz: Je to len preto, že...

Neostali ticho a odrazilo sa to na ich práci.

Jasmina Alagič a slovenský MMA bojovník Attila Végh vyjadrili pred prezidentskými voľbami podporu kandidátovi Petrovi Pellegrinimu, ktorý sa napokon stal novozvoleným prezidentom. Obaja na to v uplynulých dňoch doplatili a verejne odhalili, že prišli o spolupráce. Následne sa ozvala aj spisovateľka a influencerka Kristína Tormová, ktorá patrí k voličom Ivana Korčoka.

Ako odhalila, sama od jesene prišla o niekoľko spoluprác, pracovných príležitostí a možností. Dôvodom bola jej občianska angažovanosť a vyjadrenia politických či spoločenských názorov. "Súčasťou demokracie je aj to, že sa spoločnosti môžu rozhodnúť, či so mnou budú spolupracovať alebo nie. Pracovné príležitosti, o ktoré som prišla ma mrzia, lebo živím rodinu. Ale rešpektujem to a nepredpokladám, že to zabije moju dlhoročnú chuť nebyť ticho," napísala Kristína.

"Je to smutné, ale mám to tak, že ak sa niekomu hnusím z dôvodu, že sa snažím hájiť slobodu a demokraciu, tak ja s ním vlastne tiež moc nechcem spolupracovať. Ani s firmami, ktoré sa ľúbia s mafiánmi," vyjadrila sa a dodala, že sama odmieta spolupráce, ktoré sa jej ľudsko-hodnotovo nepáčia. Pripomenula tiež, že na svojich občianskych aktivitách nezarába, čo nepovažuje za ideálne, nakoľko stráda pracovne aj finančne. Jedným dychom dodala, že sa to podľa nej stále oplatí.

Príspevok zverejnila, aby poukázala na to, že čo sa deje podporovateľom Pellegriniho, ona zažíva už dlho. "Mala by som byť rada, že sa to deje aj "druhej strane", ale neviem, čo k tomu povedať. Asi je to v tom celom, kde pociťujem neférovosť fér... Neviem sa z toho vysomáriť," zamyslela sa. Jedna vec však príde herečke strašidelná. "Každopádne prichádza aj autocenzúra. Spoločnosti, s ktorými zdieľame rovnaké hodnoty, ma odmietli, aby nemali problémy. To je na tom to najstrašidelnejšie," dodala.

"Pokiaľ toto kolegovia a kolegyne zažívate prvýkrát, tak je to len preto, že ste sa doteraz verejne nezaujímali o politicko-spoločenské dianie a svoje sociálne siete ste na propagáciu vašich občianskych hodnôt nevyužívali," odkázala im. "Mne aj tento odtienik demokracie za to stojí. Stojí mi za to bojovať v tejto "neférovosti" o záchranu demokraciu, kým nemusím byť ticho. Lebo aj to sa môže stať. Aj čoskoro," dodala na záver Tormová.