16. feb. 2023 o 18:19
TASR, Koktejl

Polícia varuje pred podvodníkmi: Pri nákupe TOHTO tovaru si dávajte obzvlášť pozor!

placeholder
Podvodníci vás môžu obrať o nemalé peniaze. (ilustračné foto)
Zdroj: iStock

Neposkytujte osobné alebo platobné údaje cudzím osobám.

Krimi
16. feb. 2023 o 18:19
Polícia varuje pred podvodníkmi: Pri nákupe TOHTO tovaru si dávajte obzvlášť pozor!

Neposkytujte osobné alebo platobné údaje cudzím osobám.

Bratislavská krajská polícia upozorňuje na podvodníkov pri predaji oblečenia cez internetový bazár. Podvody podľa polície spočívajú v tom, že predávajúci - podvodník pošle záujemcovi o kúpu oblečenia internetový odkaz, na ktorý je potrebné zadať prihlasovacie údaje do internetbankingu či údaje z platobnej karty.

"Po vykonaní týchto krokov sa udalosti neoprávnených platieb a výberov dajú zastaviť jedine blokáciou daného účtu alebo karty. Lenže toto občania podniknú až po odcudzení nemalých finančných prostriedkov z účtov," upozornili policajti. Len počas stredy (15. 2.) zaznamenali v Bratislavskom kraji štyri takéto podvody s celkovou výškou škody viac ako 7000 eur.

Upozornili aj na podvody v súvislosti s údajnou investíciou do kryptomien. "Poškodených občanov kontaktuje osoba s cudzím prízvukom s otázkou, ktorá smeruje k investícii kryptomeny. Svoj rozhovor má postavený na forme lákadla vyplatenia investovaných peňazí do kryptomeny, ktorú mal poškodený občan vykonať v minulosti," priblížili.

Požiadavkou podvodníka na prevedenie konkrétnej sumy je použitie aplikácie potrebnej na tento úkon. "Po nainštalovaní aplikácie a poskytnutej informácii o názve banky, v ktorej má poškodený vedený účet, sa spustí kolobeh transakcií," upozornili. V stredu sa takto podvodník neoprávnene obohatil o vyše 6000 eur.