06. okt. 2022 o 05:00
mob, Koktejl

Bolestivá spoveď Štefana Margitu: Zagorovej musel klamať na smrteľnej posteli!

placeholder
Vdovec Štefan Margita počas pohrebu manželky.
Zdroj: Profimedia

Od odchodu Hany Zagorovej († 75) uplynulo šesť týždňov.

Zahraničné promi
06. okt. 2022 o 05:00
Bolestivá spoveď Štefana Margitu: Zagorovej musel klamať na smrteľnej posteli!

Od odchodu Hany Zagorovej († 75) uplynulo šesť týždňov.

Jej manžel operný spevák Štefan Margita (66) musel zohrať tú najťažšiu úlohu v živote. Keď sa Zagorová dostala do nemocnice, lekári ho oboznámili s výsledkami, ktoré nevyzerali vôbec priaznivo a pomaly ho pripravovali na to najhoršie. Akonáhle ale vošiel do jej izby, snažil sa mať úsmev na perách a svoju milovanú manželku udržať pozitívne naladenú.

„Niekedy to na mne spoznala a pýtala sa, či sa niečo stalo. Tvrdil som, že nie a že pán doktor hovoril, že má lepšie výsledky. To ju upokojovalo. Upokojovalo ju tiež, že jej posielali nové pesničky a aj to, že sme hovorili o koncerte,“ zveril sa Margita v exkluzívnom rozhovore iba pre CNN Prima News.

Do nemocnice sa prakticky presťahoval a aj keď to bolo Zagorovej najskôr čudné, manželku dokázal upokojiť. „Hovoril som, že je mi doma už smutno a chcem byť s ňou. Uverila mi. Stále sa vypytovala, čo budeme robiť. Netušila, že sa to stane. Bola veľmi pozitívna, ale potom sa to začalo zhoršovať. Veľa spala, potom už ani nemala chuť do jedla,“ povedal rodák zo Slovenska.

Margita sa v rozhovore poďakoval novinárom, ktorí o nej písali veľmi pekne a citlivo, no musel uviesť na pravú mieru jednu vec. Zagorová nezomrela na mŕtvicu, ale chorobu, čo ju trápila už do mladosti.

„Vyčerpala všetky možnosti, ktoré v medicíne sú. Bohužiaľ nešlo nič robiť. Boli tam nepríjemné zápalové hodnoty a doktori vedeli, že je zle a upozornili ma, že sa mám pripraviť na najhoršie,“ dodal vdovec.

Od odchodu Hany Zagorovej († 75) uplynulo šesť týždňov a zlomenému Margitovi, ktorý bol jej manželom 30 rokov, pomáhajú vyrovnať sa s touto ťažkou situáciou bratia, kamaráti a denne mu volajú aj kolegovia a rôzni ľudia.

Operný spevák tiež priznal, že Haničku na Vyšehrad ešte dať nemohol. „Mám ju doma. Myslím, že ešte tam bude dlho. Tu je jej domov. Všetko už je zariadené, ale ja to zatiaľ necítim. Každý sa na mňa môže hnevať, alebo nie. Človek ale musí urobiť to, čo cíti. A keď s niekým žiješ nádherný život tridsať rokov, nechceš ju preč z toho bytu,“ uzavrel Margita.