08. apr. 2024 o 12:31
TASR, Koktejl

Pred Rožňavou sa čelne zrazili dve vozidlá: Cestu uzavreli, zasahovali aj leteckí záchranári

placeholder
Pred Rožňavou sa čelne zrazili dve vozidlá. (ilustračné foto)
Zdroj: Facebook/Air - Transport Europe, letecká záchranná služba

Dopravu odkláňajú cez Rožňavskú Baňu a po Betliarskej ulici.

Domáce krimi
08. apr. 2024 o 12:31
Pred Rožňavou sa čelne zrazili dve vozidlá: Cestu uzavreli, zasahovali aj leteckí záchranári

Dopravu odkláňajú cez Rožňavskú Baňu a po Betliarskej ulici.

Na ceste I/67 pred Rožňavou v smere od mesta Dobšiná došlo v pondelok dopoludnia k dopravnej nehode, pri ktorej sa čelne zrazili dve vozidlá. Na mieste zasahovali aj leteckí záchranári, cestu pre dokumentovanie nehody v oboch smeroch uzavreli. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

„Podľa doterajších informácií z miesta dopravnej nehody mal vodič vozidla značky Daewoo z doposiaľ nezistených príčin prejsť do protismernej časti vozovky, kde sa čelne zrazil s protiidúcim nákladným vozidlom. Po náraze Daewoo odhodilo na trávnatý porast,“ priblížila krajská policajná hovorkyňa.

Zakliesneného vodiča z osobného auta vyslobodili hasiči, následne si ho do svojej starostlivosti prevzali leteckí záchranári a pacienta transportovali do jednej z košických nemocníc. Muž pre rozsah zranení nebol schopný podrobiť sa dychovej skúške, na zistenie prítomnosti alkoholu mu bol preto odobratý biologický materiál. Dychová skúška u vodiča nákladného vozidla bola negatívna.

„Či bola dôvodom prechodu do protismeru náhla zdravotná indispozícia alebo iné okolnosti, je predmetom ďalšieho vyšetrovania rožňavských dopravných policajtov,“ dodala Ivanová. Na mieste nehody sú naďalej policajné zložky, dopravu odkláňajú cez Rožňavskú Baňu a po Betliarskej ulici.