25. jún. 2024 o 04:30
Katarína Knochová, Koktejl

Mária Čírová sa spojila so skupinou Fragile: To je niečo, po čom som vždy túžila

Dvaja špičkoví interpreti na jednom javisku!

Celebrity
25. jún. 2024 o 04:30
Mária Čírová sa spojila so skupinou Fragile: To je niečo, po čom som vždy túžila

Dvaja špičkoví interpreti na jednom javisku!

Skupinu Fragile netreba predstavovať snáď nikomu. Každý koncert skupiny Fragile je oslavou ľudského hlasu, ale aj ukážkou toho, čo všetko je ním možné dokázať. Skupina má za sebou špeciálne koncerty, ktoré boli výnimočné spojením s exkluzívnym hosťom Máriou Čírovou.

Mária Čírová neskrývala radosť z tohto spojenia a tak sme ju trošku vyspovedali. Ako k tomuto unikátnemu spojeniu došlo? „Myslím, že to je skôr otázka na Braňa Kostku, ale vraj si ma všimol na jednom evente. Myslím, že si vypočul skladbu „Slobodná“ a vtedy si dal takú debatku so Svetlankou Rymarenko. „Sveti, vieš si predstaviť, že by sme spievali s Máriou?“ a vraj tam jednohlasne, nielen Sveťka, ale všetci povedali, poďme do toho. Ja to neuveriteľné, že nezostali iba pri hovorenom slove, ale že sa toho podujali. Zobrali niekoľko mojich skladieb, prearanžovali do takej podoby, že som z toho absolútne hotová,“ prezradila pre Koktejl.sk Mária.

„Keď som po prvýkrát počula zaranžované skladby ako „Slobodná“, „Búrka“, „Svetom som blúdil“, Ľadová doba“, som bola úplne hotová, že wau to je nádherné! To je niečo, možno po čom som úplne túžila, ešte ako malé dievčatko, že spievať v nejakom černošskom zbore. To bol úplne môj sen, keď som bola malá, spievať s černošským zborom. A viete prečo? Lebo práve táto skupina ľudí je tak autentická, tak úžasná, že oni neriešia kto si čo myslí. Oni sú na pódiu a z nich to úplne žije, že tam chytia tie mikrofóny a nie sú tam že my sme zbor, ale každý je tam individuálny sólista a teraz to ja zažívam,“ pokračovala Mária.

Priznala, že príprava na tento druh koncertov bola náročná. Predsa len spievať svoje skladby s hudobnými nástrojmi, s kapelou, s vokalistami, a zrazu tam nie je klavír, nie je kapela len hlasy, to je o niečo náročnejšie. Aké vychytávky používala, čím si Mária pomáhala, keď sa pripravovala sa tiež dozviete v našom videu.

Podľa mňa je to úžasné spojenie a ja znovu a znovu zažívam, že sny sa plnia. Že ja spievam s Fragileovským zborom, s úžasnou skupinou ľudí, ktorí sú nie len fantastickí speváci, ale aj úžasní ľudia," vyznala sa Mária. Pozrite si s nami našu video reportáž a dozviete sa, čo Mária chystá ďalej ale aj to, či skupina Fragile rozmýšľa nad ďalšou spoluprácou s touto obľúbenou speváčkou.