26.09.2022 07:22
PR clánok, Koktejl

Mrazené potraviny nemusia byť strašiakom

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Ryba Zilina

Mýtmi opradené mrazenie, ktoré výrazne znižuje obsah vitamínov a minerálnych látok, je už dnes prežitkom.

Zaujímavosti
26.09.2022 07:22
Mrazené potraviny nemusia byť strašiakom

Mýtmi opradené mrazenie, ktoré výrazne znižuje obsah vitamínov a minerálnych látok, je už dnes prežitkom.

Časy, kedy spracovanie ovocia a zeleniny trvalo dlho a bolo aj prácne, máme našťastie za nami. Rovnako aj skutočnosť, že čo ste nemali vo vlastnej záhrade, to ste pravdepodobne nejedli. V zemi vyhĺbené pivnice patria skôr medzi raritu ako bežnú súčasť domácnosti. Preto je veľmi príjemná skutočnosť, že súčasťou našich domácností sú už pekných pár desiatok rokov mrazničky.

Zmrazovanie je špecifický proces konzervovania potravín, pri ktorom dochádza k tvorbe kryštálikov ľadu z vody, ktorú potravina prirodzene obsahuje. Podstatou mrazenia je prechod z kvapalnej formy na formu tuhú“, vysvetľuje proces mrazenia prof. Ing. Jozef Golian, Dr., z Fakulty biotechnológie a potravinárstva SPU v Nitre. Mrazenie je predovšetkým jednou z najšetrnejších metód uskladnenia potravín. Neberie nám veľa času a nepotrebuje žiadne prídavné konzervanty. Podľa názoru odborníkov, mrazené potraviny alebo hotové jedlá už nestrácajú ani toľko z obsahu vitamínov alebo minerálnych látok. Ale to v prípade, ak viete ako mraziť.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Ryba Zilina

Proces šokového zmrazenia je veľmi krátky, počas ktorého sa nestihnú vytvoriť kryštáliky, ktoré by porušili bunkovú stenu. Takto ostane voda prirodzene v bunkách a po rozmrazení jedlo nezmení svoju konzistenciu. Pri tepelnej úprave stačí dodržať už len presný postup, ktorý je uvedený na obale a výsledný polotovar je tak na nerozoznanie od čerstvo pripraveného jedla.

Vitamíny a minerálne látky, ktoré sa zachovajú

Mrazením stráca zelenina z obsahu minerálnych látok a vitamínov od 10 do 20 % . Dokonca proces rýchlozmrazovania nemá pri mäsových výrobkoch vplyv na obsah bielkovín a vitamínov A a D. Na obsah vitamínov a cenných látok v zelenine má veľký vplyv aj pôsobenie kyslíku. Ak kupujete napr. brokolicu, ktorá rastie na farme vzdialenej tisícky kilometrov, musia ju zbierať nedozretú, aby prišla na pulty našich predajní v dozretom stave. Čas potrebný na získavania najcennejších výživových látok tak strávila niekde v sklade. Vplyvom kyslíku stráca ďalšie živiny a tak je vôbec otázka, koľko zdraviu prospešných látok skončí na našom tanieri. „Zeleninu, ktorú používame na zmrazenie u nás, máme vo veľkej miere z fariem v Čechách a na Slovensku. Len tak dokážeme zabezpečiť, aby sa zbierala dozretá a mali sme ju u nás na spracovaní doslova pár hodín po zbere“, pridáva sa k nám Michal Britvík, generálny riaditeľ spoločnosti Ryba Žilina, spol. s r.o., ktorá stojí za značkou PRETO Radoma. Práve čas medzi zberom a spracovaním je veľmi dôležitý. Rovnako aj spôsob pestovania a používanie pesticídov. Na túto skutočnosť si v Žiline dávajú obzvlášť veľký pozor.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Ryba Zilina

Mrazené hotové jedlá

Jesť alebo nejesť – dilema večne živá. Vždy záleží na tom, čo zmrazujete. „Polievky a múčne jedlá sa bežne zmrazujú. Práve múčne jedlá napr. pirohy je vhodné dať do mrazničky neuvarené. Môžete zmrazovať šúľance, slivkové knedle, lokše či parené buchty,“ pokračuje profesor Golian. Dôležité je zloženie jedla a spôsob mrazenia. Bez čítania etikiet a záujmu o to, čo kupujeme sa to nezaobíde. Ak sú potraviny expresne rýchlo zmrazené, nestrácajú na výživovej hodnote a po tepelnej úprave nemenia konzistenciu a ani ostatné senzorické vlastnosti.

Mraziť či nemraziť nie je otázka života alebo smrti. Dnes máme k dispozícii metódy, ktoré sú čoraz šetrnejšie k potravinám a dokážu zachovať veľmi vysoký obsah zdraviu prospešných látok. A to by bola škoda nevyužiť. Práve preto môžu byť hotové jedlá alebo mrazená zelenina PRETO Radoma vašou prvou voľbou pri príprave rýchleho a sýteho jedla.

Vyhľadávanie
Sme na sociálnych
sieťach
ringier-icon
© 2010 - 2021
Ringier Slovakia Communities s.r.o.
Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.