22. máj. 2024 o 07:52
TASR, Koktejl

FOTO skazy! Tornádo premenilo časti mestečka na trosky: Hlásia viacero obetí

placeholder
Po tornáde zostali z domov ruiny a všade naokolo sa nachádzali trosky budov i zdemolované vozidlá.
Zdroj: TASR/AP

Tornádo bralo aj to najcennejšie.

Počasie
22. máj. 2024 o 07:52
FOTO skazy! Tornádo premenilo časti mestečka na trosky: Hlásia viacero obetí

Tornádo bralo aj to najcennejšie.

Silné tornádo sa v utorok prehnalo malým mestom Greenfield v americkom štáte Iowa. Zahynulo pritom niekoľko ľudí a viac než desať ďalších utrpelo zranenia, uviedli miestne úrady. TASR informuje podľa agentúry Reuters.

Na snímkach zo zasiahnutého mesta je vidieť rozsiahlu deštrukciu; z domov zostali ruiny a všade naokolo sa nachádzali trosky budov i zdemolované vozidlá. Podľa tamojších úradov zničilo tornádo značnú časť mesta.

Presný počet obetí nebol bezprostredne známy, podľa hovorcu štátnej hliadky v Iowe Alexa Dinkla však prišlo o život "viacero ľudí" a ich počet sa spresní v priebehu stredy.

Najmenej 12 zranených museli previezť do zdravotníckych zariadení v okolitých mestách, keďže nemocnica v Greenfielde, ktorý má približne 2000 obyvateľov, zostala po tornáde poškodená. Tornádom postihnuté mesto sa chystá navštíviť aj guvernérka Iowy Kim Reynoldsová, píše Reuters.

Národné meteorologické centrum medzitým v Spojených štátoch vydalo varovania pred búrkami pre väčšinu územia štátu Iowa i ďalšie štáty na stredozápade USA vrátane častí Minnesoty a Wisconsinu.