25. jún. 2022 o 16:28
TASR, Koktejl

Košickému poslancovi podpálili auto: SaS žiada zvolať mimoriadne rokovanie

placeholder
Milan Kaplan tvrdí, že mu niekto podpálil auto.
Zdroj: Facebook/Milan Kaplan

Strana SaS žiada zvolať mimoriadne rokovanie Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť.

Slovensko
25. jún. 2022 o 16:28
Košickému poslancovi podpálili auto: SaS žiada zvolať mimoriadne rokovanie

Strana SaS žiada zvolať mimoriadne rokovanie Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť.

Dôvodom je incident, pri ktorom kandidátovi na primátora Michaloviec a poslancovi Košického samosprávneho kraja (KSK) Milanovi Kaplanovi podpálili auto. Podľa okresného predsedu SaS v Michalovciach Radovana Geciho bola motívom s najväčšou pravdepodobnosťou Kaplanova politická práca. "Takéto hrubé zastrašovanie komunálnych politikov a mafiánske praktiky nemôžeme tolerovať," uviedla v tejto súvislosti členka výboru a šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová.

Potvrdila i požiadavku, aby sa na mimoriadnom rokovaní brannobezpečnostného parlamentného výboru zúčastnil aj minister vnútra SR Roman Mikulec a prezident Policajného zboru Štefan Hamran.

Najprv počuli výbuch

Polícia v súvislosti s nočným požiarom auta v Michalovciach vedie trestné stíhanie pre trestný čin poškodzovania cudzej veci. Ako TASR informoval poslanec Košického samosprávneho kraja a mesta Michalovce Milan Kaplan, ide o jeho vozidlo. "Pred jedným z obytných domov v Michalovciach došlo v sobotu v noci k požiaru vozidla značky Suzuki Swift, od ktorého sa požiar rozšíril aj na tam stojace vozidlo značky BMW. Celková škoda bola predbežne vyčíslená na 14 000 eur," uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová s tým, že polícia intenzívne po páchateľovi alebo páchateľoch tohto skutku pátra.

Podľa Kaplana obyvatelia sídliska počuli približne po 1.00 h silný výbuch a privolali záchranné zložky, ktoré požiar uhasili. "Počas svojho pôsobenia vo funkcii mestského a krajského poslanca som sa venoval viacerým korupčným témam a kauzám, ktoré súviseli s výkonom týchto mandátov. V minulosti som už zažil rôzne vyhrážky, anonymné listy či sledovanie, ale nikdy by ma nenapadlo, že to môže zájsť až tak ďaleko," uviedol Kaplan. Vníma to ako snahu ovplyvniť a zastaviť jeho predvolebnú kampaň a kandidatúru na primátora mesta Michalovce.