19. sep. 2023 o 13:00
mob, Koktejl

Konflikt elánistov u Patejdla († 68) má dohru: Tvrdá reakcia z Česka! Boris Filan sa ospravedlňuje

placeholder
Slovenský spisovateľ a textár Boris Filan a spevák Vašo Patejdl.
Zdroj: TASR

Uvedomil si, že to prehnal.

Domáce promi
19. sep. 2023 o 13:00
Konflikt elánistov u Patejdla († 68) má dohru: Tvrdá reakcia z Česka! Boris Filan sa ospravedlňuje

Uvedomil si, že to prehnal.

Na zosnulého Vaša Patejdla († 68) si v najnovšej časti polemickej relácie RTVS s názvom Do kríža zaspomínal známy zabávač Boris Filan (74). Hudobníkova manželka Miluše podľa neho vyhodila Joža Ráža, Jana Baláža a manažérku kapely Karotku Halenárovú z ich domu. Na tieto slová okamžite zareagoval pre Plus 7 dní zdroj z Patejdlovho blízkeho okolia.

„Vašo išiel do Prahy a tam dostal toľko príležitostí, že to bolo až nebezpečné. Dva mesiace pred jeho odchodom sa stalo to, že u seba usporiadal záhradnú slávnosť. A Jožo, Jano a Karotka tam boli a stretli sa prvý raz s manažérom, ktorý Vaša hnal z kšeftu do kšeftu a Jožo povedal tomu manažérovi: ‚Počúvaj, veď ty ho zabiješ‘. Vznikol taký konflikt, že Vašova manželka Joža, Jana a Karotku vyhodila z toho domu,“ prezradil šokujúcu informáciu Filan.

Tvrdá reakcia z Česka

Zdroj z Česka si pri reakcii nedával servítku pred ústa. „Boris Filan je popletený ujo, ktorý nehovorí pravdu a púšťa do sveta nezmysly. Napadol tých, čo Vaša, naopak, chránili pred ľuďmi, ktorí ho dostávali do úzkych,“ začal a dodal, že ku konfliktu v dome hudobníka naozaj došlo.

Podľa neho však bol dôvod hádky a vyhodenia trojice iný. „To, že to Filanovi porozprával Jožo Ráž, ešte nič neznamená. Lebo Ráž klame. Nebudem hovoriť, prečo boli z tej oslavy vykázaní nie Vašovou ženou, ale Vašom a Vašovou ženou. Nebola to záhradná slávnosť, ale oslava päťdesiatky pani Patejdlovej,“ upresnil. „Boris Filan si neuvedomuje, že to, čo teraz povedal, Vaša poškodilo. A on sa nemôže brániť,“ dodal na záver pre Plus 7 dní.

Vyjadrenie ľutuje

Po niekoľkých dňoch si však Filan zrejme uvedomil, že prestrelil a dotkol sa viacerých ľudí. „Chápem, že tam je veľmi rozjatrená emócia okolo Vaša. Keby som to mohol zobrať späť, tak by som to nikdy nepovedal. Mal som pocit, že by sme mali o Vašovi hovoriť tak trošku ‚rockerskejšie‘. Mrzí ma to, veľmi sa ospravedlňujem pani manželke, a keď s ňou budem, tak jej to vysvetlím. Tisíc ospravedlnení!“ prezradil pre Plus jeden dní a dodal, že sa mu zatiaľ nikto z Patejdlových najbližších neozval.

„Zdôrazňujem, že Vašo bol mojím veľmi dobrým kamarátom, fantastický hudobník a že sme spolu urobili najkrajšie pesničky,“ povedal Filan a odhalil aj ako sa dozvedel o jeho úmrtí: „Šoféroval som do Bystrice. Musel som odstaviť auto a plakal som ako malý chlapec,“ zakončil.