24. máj. 2024 o 20:00
emd, Koktejl

Muž zázrakom prežil úder blesku: Nečakaný zvrat! Zomrel, keď sa mu ľudia snažili pomôcť

placeholder
Muž prežil zásah bleskom, čakala ho však bizarná smrť. (ilustračné foto)
Zdroj: iStock

Muž sa smrti nakoniec nevyhol.

Zaujímavosti
24. máj. 2024 o 20:00
Muž zázrakom prežil úder blesku: Nečakaný zvrat! Zomrel, keď sa mu ľudia snažili pomôcť

Muž sa smrti nakoniec nevyhol.

Zasiahnutie bleskom sa často považuje za jedno z najväčších nešťastí, aká sa vám môže stať. Je to zriedkavá a zvláštna udalosť, ktorú by ste určite nechceli zažiť na vlastnej koži. Istý muž zasiahnutie bleskom akoby zázrakom prežil, no počkala si naňho omnoho menej pravdepodobná smrť. Podrobnosti priniesol Unilad.

Binod a Gokula Podh, ktorí žili v dedine Pamara v okrese Sundargarh v indickom štáte Odisha, boli v nedeľu večer na trhu. Cestou späť domov dvojicu zasiahol blesk. Na pomoc sa im ponáhľali spoluobčania z dediny, ktorí sa rozhodli pomôcť im kravským trusom.

Binoda zahádzali výkalmi tak, že mu trčala iba hlava. Urobili to, pretože verili, že kravský trus má liečivé vlastnosti. V hinduizme sú kravy považované za posvätné zvieratá, pretože predstavujú život a zem. Takto však mužovi odrezali prívod vzduchu a on sa nakoniec udusil. Gokulu previezli do nemocnice, kde mu lekári okamžite poskytli adekvátnu liečbu. Druhý z mužov nakoniec prežil.

Nie je to prvý prípad, keď Indovia uprednostnili kravský trus pred lekárskou starostlivosťou, dokonca aj pri zásahu bleskom. V júni 2018 ľudia v okrese Rayagada zmiešali blato a kravský hnoj, aby "liečili" 32-ročného Sankaru Bisoia a 45-ročného Biswanatha Majhiho. Dedinčania boli takto pochovaní 30 minút, kým k nim prišiel zdravotnícky pracovník a zavolal sanitku. Našťastie ich prijali do nemocnice a ich stav sa stabilizoval.

Rok predtým zomrel mladý chlapec z dediny Sana Litpuli, keď ho príbuzní zasypali kravským trusom. Nechali ho pod ním 40 minút. Jeho dvaja kamaráti, ktorých tiež zasiahol blesk, boli prevezení do nemocnice a hrozivú udalosť prežili.

Počas pandémie COVID sa niektorí hinduisti údajne natierali kravským trusom a močom v nádeji, že si tak vytvoria lepšiu imunitu. Tento problém prinútil indických lekárov, aby vydali varovanie pred takýmto postupom.