10. júl. 2024 o 22:57
TASR, Koktejl

Obrovská tragédia rodiny známeho rozhlasového moderátora: Podozrivý muž vraždil kušou!

placeholder
Polícia zadržala a identifikovala muža podozrivého zo zabitia troch žien kušou (ilustračné foto).
Zdroj: iStock

Britská polícia ho zadržala.

Zahraničné krimi
10. júl. 2024 o 22:57
Obrovská tragédia rodiny známeho rozhlasového moderátora: Podozrivý muž vraždil kušou!

Britská polícia ho zadržala.

Britská polícia oznámila, že sa jej v Londýne podarilo zadržať a identifikovať muža podozrivého zo zabitia troch žien kušou. Podľa stredajšieho stanoviska polície čin spáchal 26-ročný Kyle Clifford. BBC potvrdila, že obete sú rodinou známeho rozhlasového komentátora Johna Hunta. Na základe správy agentúry AP informuje TASR.

Polícia uviedla, že tri ženy vo veku 25, 28 a 61 rokov našli v utorok večer vážne zranené v dome v meste Bushey, severozápadne od Londýna. Privolaným záchrannám zložkám sa ich už nepodarilo oživiť. Britská verejnoprávna BBC potvrdila, že obeťami boli manželka komentátora Carol Huntová a ich dve dcéry, Louise a jej staršia sestra Hannah.

John Hunt je hlavný komentátor BBC 5 Live, čo je hlavný spravodajský a športový rozhlasový kanál tohto vysielateľa. Jeho hlas poznajú milióny ľudí vďaka jeho reportážam zo svetoznámych dostihov Grand National a Derby. Denník Daily Mail a ďalšie miestne noviny uviedli, že telá obetí našiel sám Hunt v utorok podvečer po návrate z práce.

V stanovisku adresovanom svojim zamestnancom vysielateľ označil túto udalosť za absolútne zdrvujúcu a uviedol, že Huntovi poskytne všetku potrebnú podporu. Polícia neuviedla, či bol podozrivý Clifford nejako spojený s obeťami. Britské médiá však informovali, že ide o bývalého priateľa jednej zo zavraždených dcér. Podľa informácií BBC Clifford po krátkej službe v roku 2022 opustil britskú armádu.

Na vlastníctvo kuše ľudia v Británii nepotrebujú povolenie, ale jej nosenie na verejnosti bez dostatočného zdôvodnenia nie je povolené. Nová britská ministerka vnútra Yvette Cooperová uviedla, že je o incidente plne informovaná a podľa hovorcu rezortu zváži zavedenie prísnejších pravidiel týkajúcich sa používania kuší.