23. jún. 2024 o 12:44
TASR, krsk, Koktejl

Zmena v nedeľnej relácii: Michelko odmietol diskutovať so Šipošom, takto zakročila RTVS

placeholder
Poslanec Roman Michelko (SNS) odmietol diskutovať so šéfom poslaneckého klubu hnutia Slovensko Michalom Šipošom v diskusnej relácii RTVS o 5 minút 12.
Zdroj: Reprofoto/RTVS

V nedeľnej diskusnej relácii nastala zmena.

Domáca politika
23. jún. 2024 o 12:44
Zmena v nedeľnej relácii: Michelko odmietol diskutovať so Šipošom, takto zakročila RTVS

V nedeľnej diskusnej relácii nastala zmena.

Poslanec Národnej rady (NR) SR a predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá Roman Michelko (SNS) nebude diskutovať so šéfom poslaneckého klubu hnutia Slovensko Michalom Šipošom. Šipoš konštatoval, že sú ľudia, ktorí sa boja priamej konfrontácie s členmi hnutia. Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii RTVS o 5 minút 12.

"Chceli sme dať priestor obom názorovým prúdom, ale keďže pán Michelko odmietol prísť do relácie diskutovať s pánom Šipošom, výnimočne tomu prispôsobíme formát relácie a s každým z pozvaných hostí budeme diskutovať osobitne," uviedla v priamom prenose moderátorka Marta Jančkárová.

Poslanci hnutia Slovensko nie sú podľa Michelka schopní diskutovať. Verejnoprávne médiá majú podľa neho mať taký typ diskutujúcich, ktorí vedia diskutovať vecne. Michelko si tiež nemyslí, že diskusia s hnutím prispeje k zmierneniu spoločnosti. Poukázal na to, že aj niektoré opozičné strany sa dištancujú od diskusie s hnutím Slovensko.

Šipoš tento krok považuje za pokus o blokovanie a "vykázanie so všetkých relácií". Poukázal na to, že v každej strane má niekto väčšie emócie a povie tvrdšie slová. Ohradil sa, že nikdy nebol v žiadnej diskusnej relácii vulgárny a nikoho fyzicky nenapádal.