25. máj. 2024 o 06:00
krsk, TASR, Koktejl

Atentát na premiéra šokoval aj Viktora Vinczeho: Moderátor zverejnil fotku s Ficom!

placeholder
Vincze sa vyjadril k atentátu na Fica.
Zdroj: TASR – František Iván, TV Markíza

Udalosti posledných dní otriasli každým Slovákom.

Domáce promi
25. máj. 2024 o 06:00
Atentát na premiéra šokoval aj Viktora Vinczeho: Moderátor zverejnil fotku s Ficom!

Udalosti posledných dní otriasli každým Slovákom.

Obľúbený moderátor Televíznych novín Viktor Vincze (33) sa vo štvrtok naplno vrátil k svojmu pôsobeniu na sociálnych sieťach a fanúšikom dovolil klásť otázky. Dominovali tie, ktoré sa týkali adopcie jeho synčeka a lietania. Jeden fanúšik sa ale spýtal aj na pálčivú tému posledných dní. Či Viktor pozná osobne raneného Roberta Fica a aký má názor na atentát, ktorý otriasol krajinou.

"Ešte ako redaktor som s ním nakrúcal miliónkrát. A táto udalosť je samozrejme príšernou správou o stave našej krajiny. Také niečo by sa nemalo nikdy nikomu stať, je to neakceptovateľný čin, bezpodmienečne, bez akéhokoľvek ďalšieho "ale". A aj vo vysielaní Televíznych novín sme premiérovi želali skoré uzdravenie," odpísal otvorene Vincze. Záber jeho odpovede nájdete v galérii pod článkom.

Zdravotný stav premiéra po minulotýždňovom útoku bol v piatok stabilizovaný s miernym zlepšením. Na sociálnej sieti o tom informovala Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici, kde je Fico hospitalizovaný. "Vývoj zdravotného stavu pána premiéra je stabilizovaný s miernym zlepšením. Veríme, že tento vývoj bude pokračovať," priblížila nemocnica.

Fica vážne postrelil 71-ročný muž po minulotýždňovom výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej. Páchateľa vzal Špecializovaný trestný súd do vyšetrovacej väzby.

Je oficiálne otcom

Vinczemu a jeho manželke Adele Vinczeovej (43) súd v týchto dňoch právoplatne zveril adoptovaného synčeka Maximiliána, ktorého volajú Maxík. O krásny moment sa podelili s fanúšikmi na sociálnych sieťach.

Nedávno o plánoch po vydarenej prvej adopcii hovoril samotný moderátor Televíznych novín v podcaste Davida Škrobánka - Dobrý táta. Dvojica sa pred adopciou snažila o spoločné dieťatko prirodzeným spôsobom, no Viktorovi vyšli zlé testy zo spermiogramu a ukázalo sa, že spermií má málo a v zlej kvalite. Umelé oplodnenie nechceli.

Keď sa po svadbe začali stretávať s otázkami, prečo nie je Adela tehotná, rozhodol sa Vincze vyjsť s pravdou von a urobiť osvetu ostatným mužom. Išlo o tému, ktorá nie je bežná. Škrobánek sa v nadväznosti na to spýtal, či premýšľajú o súrodencovi.

"Ono to funguje takto. Opisujem systém. Keď sa tej istej matke opäť narodí dieťa a opäť ho dajú do systému, tak oni prioritne kontaktujú ľudí, ktorí už majú súrodenca, aby predovšetkým spájali súrodencov. A tí ľudia môžu povedať nie, nie sú k ničomu viazaní, ale kontaktujú ich, lebo by chceli spojiť súrodencov," vysvetlil Viktor.

"Možno nebude už nikdy nič, možno bude on jediné naše dieťa. A keď to prežije, možno budeme mať ďalšie štyri. Nie sme na žiadnej misii, že ideme teraz zo seba robiť nejakých spasiteľov. Je možné, že sa to stane. Je možné, že sa to už nikdy nestane, a do ničoho podobného nepôjdeme. A možno pôjdeme opakovane. Ale opäť to bude súčasťou toho momentu, keď sa to stane. A my budeme cítiť či áno, alebo nie," uzatvoril pred mesiacmi.