28. máj. 2024 o 06:00
krsk, Koktejl

Ďalšia rana pre osudom skúšaného Otta Weitera: Návrat rakoviny?!

placeholder
Spevák Otto Weiter opäť bojuje s chorobou.
Zdroj: Facebook/ Otto Weiter & Petra Maxin official

Známy repeťák si vypočul slová, ktoré by šokovali každého.

Domáce promi
28. máj. 2024 o 06:00
Ďalšia rana pre osudom skúšaného Otta Weitera: Návrat rakoviny?!

Známy repeťák si vypočul slová, ktoré by šokovali každého.

Spevák Otto Weiter (68) si počas svojho života prešiel mnohými ťažkými obdobiami. Pred rokmi mu zomrela manželka Andrea Fischer († 47), dozvedel sa o rakovine hrubého čreva a napriek faktu, že má oslabené srdce, musel absolvovať operácie. Ako informuje denník Nový Čas, zdrvujúcu správu si vypočul opäť.

Pri Weiterovi stojí manželka a speváčka Petra Maxin (42), ktorú si zobral minulý rok. Správa o návrate zákerného ochorenia sa prevalila, keď speváka nafotil Nový Čas pri jednej z bratislavských nemocníc. Zdržať sa tam mal dve hodiny. Umelec denníku otvorene priznal, že sa mu vrátila rakovina.

„Bol som u lekára. Mám nádor na prostate, ktorý je zhubný. Budúci týždeň musím absolvovať magnetickú rezonanciu, aby sa ukázalo, či nádor narástol,“ znejú slová Weitera. Opísal, že mu na chvíľu musia vypnúť prístroj na srdci, ktorý podporuje jeho činnosť. Vyšetrenie ukáže, ako budú lekári postupovať ďalej. Ak nádor nerastie, nebude ho čakať špeciálna liečba ako v prípade zväčšovania.

Napriek vážnej diagnóze sa Weiter nevzdáva a bude pokračovať v koncertovaní. „V žiadnom prípade sa tomu nepoddávam. Naopak, zatiaľ vediem 2:0. Aj keď choroba nasadila takpovediac novú útočnú formáciu, ja mám veľkú obranu - oporu v manželke Peťke a rovnako v podpore fanúšikov a divákov. Tak je jasné, že vyhráme,“ povedal denníku s odhodlaním Otto Weiter.