02. apr. 2024 o 11:00
TASR, mob, Koktejl

Minister Drucker ukázal svojho dospelého syna: To je ale podoba! FOTO

placeholder
Minister školstva, vedy, výskumu, vývoja a mládeže SR Tomáš Drucker (Hlas-SD).
Zdroj: TASR

Z Filipa je šikovný mladý muž.

Domáca politika
02. apr. 2024 o 11:00
Minister Drucker ukázal svojho dospelého syna: To je ale podoba! FOTO

Z Filipa je šikovný mladý muž.

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Tomáš Drucker (45) sa môže pýšiť krásnou rodinkou. S manželkou Luciou sú rodičmi dcéry Niki a syna Filipa, ktorý minulý rok maturoval.

Devätnásťročný Filip sa po štúdiou na súkromnom bratislavskom gymnáziu vybral zbierať vedomosti a skúsenosti do zahraničia. Od roku 2023 je študentom ekonómie a financií na University of Edinburgh. Nedávno na svojej sociálnej sieti zdieľal svoju fotografiu v obleku a Druckerovi staršiemu to nedalo. Prezdieľal ju na svoj Instagrame a neodpustil si otcovskú poznámku: „Mladý pán,“ napísal k synovmu záberu.

Drucker sa narodil 20. júla 1978 v Bratislave. Vyštudoval Právnickú fakultu Trnavskej univerzity a odbor aplikovaná informatika a automatizácia v priemysle na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave. V rokoch 1997 - 2006 pracoval v oblasti IT sektora.

Pôsobil tiež na manažérskych postoch v štátnych podnikoch ako napríklad Vojenský opravárenský podnik Nováky, Jadrová vyraďovacia spoločnosť - JAVYS, bol tiež podpredsedom predstavenstva v 1. župnej. Od roku 2012 bol generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva Slovenskej pošty.

Prezident SR Andrej Kiska vymenoval 23. marca 2016 ako nominanta strany Smer-SD Tomáša Druckera za ministra zdravotníctva. Počas vlády Petra Pellegriniho zastával necelý mesiac - od 22. marca do 17. apríla 2018 - post ministra vnútra. Pôsobil tiež ako zakladateľ a líder politickej strany Dobrá voľba, ktorá však zanikla a v predčasných parlamentných voľbách v septembri 2023 sa zlúčila so stranou Hlas-SD.