12. jún. 2024 o 18:00
lv, Koktejl

Obrovská tragédia: Dievčatko († 11) zjedlo v škole pizzu, náhla smrť!

placeholder
11-ročná školáčka s alergiou na mliečne výrobky zomrela po konzumácii pizze, ktorá vyvolala silnú reakciu.
Zdroj: Facebook/Cole Land Scape

Rozhodovali momenty.

Zaujímavosti
12. jún. 2024 o 18:00
Obrovská tragédia: Dievčatko († 11) zjedlo v škole pizzu, náhla smrť!

Rozhodovali momenty.

Smútiaca rodina 11-ročného dievčaťa, ktoré zomrelo na alergickú reakciu po konzumácii pizze v texaskej škole, podala na inštitúciu žalobu. Tvrdí, že jej smrti sa dalo zabrániť, ak by sa personál riadil jej lekárskym plánom. Emerson Kate Cole bola žiačkou strednej školy, keď v januári minulého roka dostala alergickú reakciu, píše DailyMail.

Pri prvých príznakoch ju poslali ku školskej zdravotnej sestre, ktorá tam však podľa súdnych dokumentov nebola. Škola zavolala Emersinej matke, či jej môžu dať Benadryl, s čím matka súhlasila. Dieťa však liek vyzvracalo. Kým do školy prišla jej stará mama, skolabovala. Stará mama poskytla mladému dievčaťu umelé dýchanie, až kým neprišli záchranári, ktorí ju previezli do nemocnice. O niekoľko dní neskôr zomrela.

Keďže Emerson mala alergiu na mliečne výrobky, zamestnancom školy rodina poskytla príručku, ako reagovať v prípade alergickej reakcie. Podľa NBC Montana plán vyžadoval, aby zamestnanci školy podali adrenalín, zavolali záchrannú službu a informovali rodičov dieťaťa. Jej rodina tvrdí, že nedodržali dohodnutý postup a na školu podala žalobu.

Priložili aj vyhlásenie doktora Marca Serotu, ktorý uviedol, že pri správnej starostlivosti by dieťa nezomrelo. „Keby jej bol okamžite podaný adrenalín, keď sa u nej na začiatku objavili príznaky, dnes by s najväčšou pravdepodobnosťou bola medzi nami," uviedol Serota.

Po jej smrti zdrvený otec napísal srdcervúci odkaz na Facebooku. „Nikto nemôže nič povedať ani urobiť, aby táto bolesť a zranenie zmizli... Emerson Kate Cole, NIKDY ŤA NEPRESTANEME MILOVAŤ," uviedol v januári 2023.