21. apr. 2024 o 20:00
NK, Koktejl

Traumatický pôrod zdrvenej matky: Keď zbadala tvár jej dcérky, skoro jej puklo srdce!

placeholder
Dievčatku počas pôrodu porezali tvár.
Zdroj: instagram/becoming_motherhood

Mamička zdieľala bolestivý príbeh.

Zaujímavosti
21. apr. 2024 o 20:00
Traumatický pôrod zdrvenej matky: Keď zbadala tvár jej dcérky, skoro jej puklo srdce!

Mamička zdieľala bolestivý príbeh.

V nedávnom príspevku na Instagrame americká mamička Emily odhalila, že lekárka počas cisárskeho rezu 24. decembra 2022 omylom porezala skalpelom tvár jej dcérky, napísal Daily Mail.

"POV: porodíte krásne dievčatko, ale je tak ťažké pozerať sa na jazvu, ktorú lekár zanechal na jej tvári a ktorá vo vás vyvoláva zmiešané pocity," napísala spolu s krátkym klipom svojej spiacej dcérky s jazvou tiahnucou sa od stredu ucha až takmer ku kútiku oka.

"Keď som sa zobudila z anestézy a zistila som, že lekárka skalpelom rozrezala tvár môjho novorodenca, bola som rozrušená a nahnevaná. Trvalo mi dlho, kým som jej odpustila," priznala v príspevku učiteľka v materskej škole, ktorá je teraz matkou v domácnosti.

"Viem, že by som to nikdy nedokázala, keby som nemala poznanie a vieru, že Kristus odpúšťa mne, keď ja niečo pokazím. Dúfam, že dokážete prijať Ježišovu lásku a odpustiť niekomu, kto vám ublížil, viem, že to nie je vždy ľahké, ale vždy to stojí za to. Moje srdce je s každým, komu sa to tiež stalo," pokračovala.

Stovky komentárov k príspevku boli plné otázok o traumatickom zážitku, ako aj poznámok lekárov, ktorí sa podelili o svoje vlastné príbehy.

"Ako rezidentka vám môžem povedať, že keď sa stane lekárska chyba, máte pocit, že je to koniec sveta. Môžem vám povedať, že oni sa tak pravdepodobne cítili. A možno sa to snažili bagatelizovať kvôli sebe a vám. Hovorím z vlastnej skúsenosti, je to jeden z najhorších pocitov na svete. V žiadnom prípade to neospravedlňujem, ale sme ľudia. Každý deň sa snažíme byť dokonalí, ale to, žiaľ, nedokážeme," komentovala jedna žena.

Ďalší lekár povedal, že počas cisárskeho rezu nešťastnou náhodou odrezal dieťaťu nohu. "Zničilo ma to. Išlo o statickú sekciu, absolútne núdzovú situáciu, a čas od uspania mamy až po vyoperovanie dieťaťa bol 30 sekúnd. Stáva sa to, ale často to nie je nedbalosť alebo neskúsenosť. Zvyčajne je to preto, že alternatíva môže byť oveľa horšia. A my vieme, ako to vyzerá, pretože tie oveľa horšie vidíme príliš často, takže robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme tomu predišli," napísal v komentári.

"Bola to nehoda, neurobila to úmyselne. Netvár sa, akoby si za celý svoj život nikomu inému nespôsobila škodu," ozval sa ďalší . "Namiesto toho, aby bola vďačná, že jej dieťa žije, to dá radšej na Instagram, aby ju ľudia poľutovali a vyprovokovala reakciu. Aj môjmu synovi počas pohotovosti rozrezali hlavu. Ale je nažive!" napísala tretia osoba.

Ďalší sa v tejto veci postavili na stranu Emily. "Môžeš byť z toho rozrušená a stále môžeš byť vďačná, že ti zachránili dieťa. Prečo je pre všetkých v komentároch také ťažké to pochopiť?" upozornil jeden používateľ.