04. okt. 2022 o 09:30
mob, TASR, Koktejl

Dohady o Putinovej rakovine gradujú: Je to s ním až také zlé?!

placeholder
Ruský prezident Vladimir Putin.
Zdroj: TASR/AP

Má to byť s ním zlé.

Zahraničná politika
04. okt. 2022 o 09:30
Dohady o Putinovej rakovine gradujú: Je to s ním až také zlé?!

Má to byť s ním zlé.

Zdravie ruského prezidenta Vladimira Putin (70) vyvolalo od začiatku invázie na Ukrajinu množstvo dohadov. Niektoré zdroje tvrdia, že mu diagnostikovali rakovinu a podstupuje agresívnu liečbu, čo má dokazovať aj jeho nafúknutá tvár či ťažkosti pri státí aj sedení.

Zdravotné problémy mal mať aj tesne pred piatkovým prejavom k anexii štyroch ukrajinských oblastí. Informuje o tom telegramový účet Generál SVR, za ktorým má stáť bývalý dôstojník ruských tajných služieb.

„Putin sa sťažoval na bolesť brucha, ktorá sa nedala rýchlo zastaviť a na stretnutí bol naklonený dopredu a snažil sa zachovať prirodzené držanie tela. Rakovina napreduje a napriek adekvátnej liečbe sa v poslednom čase bolesti nedajú vždy úplne utlmiť. Treba pochopiť, že žalostný stav prezidentovho fyzického a duševného zdravia ovplyvňuje prijímanie kľúčových rozhodnutí. Putin sa už nechce meniť, ani sa zapísať do dejín, chce to dokončiť,“ píše tajný kanál.

Informácie o zdraví šéfa Kremľa sa ale líšia. Niektorí hovoria, že je úplne fit, iní o tom zase pochybujú. The Mirror cituje slová bývalého šéfa MI6 Sira Richarda Dearlovea, ktorý povedal, že ruskému vodcovi hrozí, že bude poslaný do sanatória a v priebehu budúceho roka odíde z funkcie pre zdravotné problémy.

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok podpísal zmluvy o pričlenení okupovaných regiónov Ukrajiny k Rusku. Zmluvy týkajúce sa Doneckej a Luhanskej oblasti a častí Chersonskej a Záporožskej oblasti boli podpísané počas ceremónie v Kremli. Začal sa tým proces ich anektovania v rozpore s medzinárodným právom.

Blesková reakcia na tento akt prišla z Kyjeva, keď Ukrajina podala žiadosť o zrýchlený vstup do Severoatlantickej aliancie (NATO).