18. máj. 2024 o 16:00
jž, Koktejl

Tormová je v šoku z nenávisti po útoku na premiéra: Fico je človek, preboha... Ako sa môžete tešiť?!

placeholder
Kristína Tormová reaguje na útok na premiéra Roberta Fica.
Zdroj: TASR - Pavol Zachar, Instagram/kristina.tormova

Útok na premiéra vyvolal v každom vlnu emócií.

Domáce promi
18. máj. 2024 o 16:00
Tormová je v šoku z nenávisti po útoku na premiéra: Fico je človek, preboha... Ako sa môžete tešiť?!

Útok na premiéra vyvolal v každom vlnu emócií.

V stredu 15. mája otriasla celým Slovenskom krátko po 14:30 informácia, že po rokovaní vlády v Handlovej postrelili premiéra Roberta Fica. Útok zarezonoval všade a správa o streľbe na premiéra sa objavovala na titulkách svetoznámych portálov. Svetoví lídri boli z tohto činu šokovaní a premiérovi posielali odkazy, aby z toho vyviazol živý bez trvalých následkov.

Atentát vyvolal v každom vlnu emócií, ktorú mnohí vyventilovali práve na sociálnych sieťach. Jednou z nich bola aj herečka Kristína Tormová (41), ktorú to aj napriek odlišným názorom s premiérom veľmi zasiahlo. "Prosím vás, toto nie je smiešne ani sranda, nie. Napriek akýmkoľvek názorom na Fica, je Fico človek, preboha. Ako sa môžete tešiť? Šibe? Prajem mu, naozaj, aby mu čo najlepšie pomohli, skoré uzdravenie," napísala na úvod a reagovala na nenávistné komentáre, ktoré sa rýchlo zažali šíriť.

Spoločnosť to rozdelilo. "Veď toto bude peklo, čo táto streľba spustí. Už koalícia obviňuje novinárov, opozíciu... Toto, čo sa stalo, zmení našu spoločnosť tak, že to nebude smiešne. Začína sa totálne peklo, vážení. Toto naša spoločnosť nezvládne. Nikto normálny by si niečo také, čo sa stalo Robertovi Ficovi, neprial. Nikto. Avšak toto je ten moment, od kedy si už dovolia úplne všetko... Budú z mnohých robiť vrahov," myslí si herečka.

Tormová patrí medzi medzi známe osobnosti, ktoré verejne vyjadrujú svoj nesúhlas s krokmi vlády. "Napriek tomu, že bojujeme proti násiliu, prosíme o toleranciu, o to, aby nebola šírená nenávisť, toto bola prekročená hranica, za ktorú sa už nedá vrátiť," dodala Tormová s tým, že tento čin je atentátom na náš všetkých.