01. okt. 2023 o 06:00
vmr, Koktejl

Obrovský volebný TRAPAS v priamom prenose: Pozrite, ako Česi ohlásili Petra Pellegriniho!

placeholder
Predseda strany HLAS - Sociálna demokracia Peter Pellegrini vo volebnej centrále počas predčasných parlamentných volieb na Slovensku v Bratislave.
Zdroj: TASR

Podaril sa im kiks.

Domáca politika
01. okt. 2023 o 06:00
Obrovský volebný TRAPAS v priamom prenose: Pozrite, ako Česi ohlásili Petra Pellegriniho!

Podaril sa im kiks.

Slováci si v sobotu volili nový parlament. V ére samostatného Slovenska išlo o deviate parlamentné voľby v poradí. O priazeň voličov sa uchádza 25 politických subjektov. Volebné moratórium v rámci sobotných predčasných parlamentných volieb predĺžili o 45 minút. Na celom území SR trvalo do 22.45 hod.

Celé Slovensko tento víkend žije voľbami. Parlamentné voľby 2023 však ostro sledujú aj v susednom Česku, kde aktuálne správy z volebného dňa prinášali celú sobotu. Práve jednej z českých redaktoriek sa podaril kiks. Poplietla si predsedu a stranu, Petra Pellegriniho zo strany HLAS-SD totiž omylom zaradila do strany, od ktorej sa pred rokmi oddelil.

"Kto ale už odvolil to je predseda strany Smer Peter Pellegrini, ten volil tu v Bratislave, prišiel iba s mamou, pretože jeho otec má zhoršený zdravotný stav a bude teda voličským preukazom voliť v bratislavskej nemocnici," uviedla moderátorka CNN Prima News.