03. apr. 2024 o 12:00
žani, TASR, Koktejl

Auto ministerstva vyletelo po hromadnej nehode z cesty: Sedel v ňom tajomník s manželkou!

placeholder
Zrážka troch vozidiel medzi obcami Košický Klečenov a Svinica si vyžiadala osem zranených.
Zdroj: Facebook/ Polícia SR - Košický kraj

Autá skončili mimo cesty.

Domáce krimi
03. apr. 2024 o 12:00
Auto ministerstva vyletelo po hromadnej nehode z cesty: Sedel v ňom tajomník s manželkou!

Autá skončili mimo cesty.

Zrážka troch vozidiel, ktorá sa stala v utorok (2. 4.) večer na ceste I/19 medzi obcami Košický Klečenov a Svinica (okres Košice-okolie), si vyžiadala osem zranených. Po náraze skončili všetky tri vozidlá mimo cesty, informovala košická krajská polícia. Podľa informácií Korzára je BMW služobným vozidlom Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky.

V čase nehody sedeli v aute štátny tajomník rezortu zahraničných vecí Marek Eštok (53), jeho manželka a vodič. Pasažieri utrpeli ľahké zranenia, s ktorými boli prevezení na ošetrenie do nemocnice v Michalovciach.

"Motorové vozidlo BMW je vo vlastníctve MZVEZ SR. V čase nehody sa v ňom nachádzali tri osoby, pričom jednou z nich bol štátny tajomník MZVEZ, ktorý sa vracal z pracovného rokovania na Mestskom úrade (MsÚ) v Michalovciach," uviedol komunikačný odbor rezortu diplomacie. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je podľa ministerstva možné poskytnúť viac informácií.

Čo sa stalo?

Podľa doterajších zistení vodič s vozidlom zn. BMW v smere od Košického Klečenova pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky a nesprávne predchádzal iné vozidlo. V protismere pritom narazil do auta zn. Škoda Superb a zároveň aj do vozidla zn. VW Golf, ktorého vodič smeroval do Svinice. V troch vozidlách bolo spolu osem ľudí.

"Štyri osoby sa nachádzali vo vozidle zn. VW, z nich podľa predbežnej lekárskej správy tri osoby utrpeli zranenia s predpokladanou dobou liečenia a práceneschopnosti do sedem dní a jedna osoba zranenia, ktoré si predbežne vyžiadajú viac ako 42-dňovú dobu liečenia a práceneschopnosti," uviedla polícia na sociálnej sieti. V škodovke sa zranila jedna osoba s predpokladanou dobou liečenia a práceneschopnosti minimálne tri mesiace. Traja ľudia z vozidla zn. BMW utrpeli ľahké zranenia.

"Všetci traja vodiči boli počas dokumentovania dopravnej nehody podrobení dychovej skúške, tá prítomnosť alkoholu v ich dychu nepotvrdila ani v jednom prípade," konštatovala polícia. Počas neprejazdnosti úseku policajti odkláňali prichádzajúce vozidlá cez obec Slanec. Úsek cesty bol úplne sprejazdnený po takmer siedmich hodinách.

Policajný vyšetrovateľ v súvislosti s nehodou začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Akou mierou prispeli k vzniku dopravnej nehody jednotliví vodiči vozidiel, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania.