06. apr. 2024 o 16:50
TASR, vmr, Koktejl

Obrovská tragédia v Spišskom Podhradí: Pri nehode zomrela aj dcéra politika!

placeholder
Dopravná nehoda si vyžiadala tri životy a sedem zranených.
Zdroj: TASR - Adriána Hudecová

Veľmi smutná správa.

Domáce krimi
06. apr. 2024 o 16:50
Obrovská tragédia v Spišskom Podhradí: Pri nehode zomrela aj dcéra politika!

Veľmi smutná správa.

Viacerí politici vyjadrili ľútosť nad tragédiou v Spišskom Podhradí pri Spišskej Kapitule v okrese Levoča. Vyplýva to z ich vyjadrení na sociálnej sieti.

Ľútosť nad obeťami nehody vyjadril minister školstva, výskumu, vývoja a mládeže Tomáš Drucker (Hlas-SD). Zraneným praje skoré uzdravenie. Rovnako skoré uzdravenie praje aj minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD). Vyjadril ľútosť a úprimnú sústrasť rodinám obetí.

Úprimnú sústrasť pozostalým obetí tragédie vyjadril aj šéf agrorezortu Richard Takáč (Smer-SD). Tiež praje zraneným skoré uzdravenie.

Smutná správa o tragickom úmrtí mladých ľudí a ohrození ďalších životov pri nehode zasiahla aj ministerku hospodárstva Denisu Sakovú (Hlas-SD). Vyjadrila úprimnú sústrasť a súcití s rodinami a priateľmi všetkých postihnutých.

Na zranených pri nehode myslí aj minister práce Erik Tomáš (Hlas-SD), prajem im, aby sa čo najskôr zotavili. Správa o nešťastí ho podľa jeho slov nesmierne zasiahla.

Podpredseda parlamentu a líder PS Michal Šimečka verí, že počet obetí tohto nešťastia sa už nebude zvyšovať. Tiež vyjadril úprimnú sústrasť ich rodinám a blízkym.

Veľa síl a skoré uzdravenie praje všetkým zraneným predseda KDH Milan Majerský. Tragédie mu je veľmi ľúto a správa o nej ho zasiahla.

Úprimnú sústrasť vyjadril pozostalým obetí aj kandidát na prezidenta SR a predseda parlamentu Peter Pellegrini. Všetkým, ktorí bojujú o svoj život, zaželal všetko dobré. Verí, že to zvládnu a že sa dajú do poriadku. Vyhasnutých mladých životov je ľúto aj kandidátovi na prezidenta SR Ivanovi Korčokovi. Pozostalým vyjadril úprimnú sústrasť a zraneným zaželal skoré uzdravenie.

K dopravnej nehode došlo v sobotu ráno v Spišskom Podhradí pri Spišskej Kapitule v okrese Levoča. Podľa polície sa autobus z neznámych príčin pohol a deti, ktoré stáli pred ním a vystupovali, sa dostali podeň. Účastníci nehody smerovali na diecézne stretnutie mládeže v Spišskom Podhradí. Aktuálne po nehode evidujú celkom troch mŕtvych a siedmich zranených, z toho je jedna osoba zranená ťažko.

Zomreli mladé dievčatá

Podľa informácii denníka Nový Čas sú obeťami aj dve dievčatá zo Starej Ľubovne Lucia (†17) a Sofia († 18).

Pri tragédii mala o život prísť aj dcéra politika. Informoval o tom na svojom facebookovom profile primátor Partizánskeho Jozef Božik. "Dnešná tragédia v Spišškom Podhradí opäť pripomína aký je ľudský život krehký... Myšlienkami sme s rodinami obetí nehody. Išlo o mladých ľudí, ktorí mali celý život ešte pred sebou. Jednou z obetí je aj dcéra môjho kolegu, primátora Starej Ľubovne, Ľuboša Tomku. Je mi to veľmi ľúto. Dovoľte mi vyjadriť úprimnú sústrasť rodinám. Odpočinutie večné daj im Pane, svetlo večné nech im svieti, nech odpočívaju v pokoji. Zároveň prajem zraneným veľa síl a skoré uzdravenie," odkázal na sociálnej sieti.