09. júl. 2024 o 18:00
lv, Koktejl

Mladík našiel sumu za mesačný nákup potravín z roku 2022: Šok! TOĽKOTO by ho stál dnes

Za dva roky sa ceny zvýšili o neuveriteľnú sumu.

Zaujímavosti
09. júl. 2024 o 18:00
Mladík našiel sumu za mesačný nákup potravín z roku 2022: Šok! TOĽKOTO by ho stál dnes

Za dva roky sa ceny zvýšili o neuveriteľnú sumu.

Všetci vieme, že potraviny za posledné mesiace zdraželi. Občas si ale neuvedomíme, aká veľká zmena to je. Mladému Američanovi otvorila oči aplikácia obchodného reťazca, kde si porovnal svoj mesačný účet z roku 2022 a dnes. Jeho video si všimol portál Unilad.

„Myslím, že mi bude nevoľno," povedal Dakota Neifert v klipe, v ktorom ukazuje aplikáciu. Užívateľ TikToku si prezeral históriu svojich nákupov a narazil na objednávky z roku 2022. „45 položiek stálo 116,43 eur. V podstate potraviny na celý mesiac len pre mňa," uviedol.

Keďže aplikácia poskytuje možnosť opätovne si objednať presne ten istý zoznam potravín, Dakota sa rozhodol to vyskúšať a zistiť, na akú sumu ho vyjde nákup dnes. „Ste pripravení vytočiť sa? Viete, koľko by to vyšlo teraz?! Táto objednávka 45 položiek na jeden mesiac by stála 382,58 eur. To je štyrikrát viac!" neveriacky sa chytal za hlavu.

Samozrejme, že to nie je nič nové a mnohí ľudia sú si tohto nárastu vedomí. „Kedysi som na dva týždne pre svoju štvorčlennú rodinu a psa minula 166,37 eur. Teraz míňam až 397,44 eur a snažím sa zistiť, čo ešte môžem obmedziť. Prepáčte deti, nedostanete omáčku na grilovanie," reagovala jedna komentujúca. „Ďakujem, že ste sa o to podelili. Teraz sa cítim o niečo menej šialená," napísala ďalšia.