20. nov. 2023 o 16:00
Famous.cz, Koktejl

Princ Harry si nedá pokoj: Šokujúca novinka o kráľovskej rodine, nič nie je tabu!

placeholder
Harry opäť pustil ústa na špacír.
Zdroj: TASR/AP

Britský princ Harry si nedá pokoj.

Zahraničné promi
20. nov. 2023 o 16:00
Princ Harry si nedá pokoj: Šokujúca novinka o kráľovskej rodine, nič nie je tabu!

Britský princ Harry si nedá pokoj.

Len pár dní po otcovom jubileu, na ktoré vraj nebol pozvaný, vydáva jeho dvorný spisovateľ Omid Scobie ďalšiu knihu, ktorá je postavená na jedinej premise. Vyvolať senzáciu škandalizáciou britskej kráľovskej rodiny a tým si zaistiť vysokú predajnosť.

Svet sa takto dozvedá o všetkých Harryho bolestiach a podľa mnohých len ničí povesť kráľovskej rodiny. Pritom mladší syn britského kráľa má životný štýl a privilégiá, ktoré si miliardy ľudí ani nevedia predstaviť. Harry stavia svoj nový imidž aj na tom, že je obeť skostnateného systému britskej kráľovskej rodiny. A o tom je aj nová kniha Scobieho s názvom Endgame - Koniec hry. Titul má naznačovať, že britská monarchia sa rúti do záhuby.

Scobie sa zameriava na princa a princeznú z Walesu. Je presvedčený, že najpopulárnejších členov britskej kráľovskej rodiny znemožní. Ale zatiaľ je jeho snaha kontraproduktívna. Posledné prieskumy verejnej mienky odhalili, že zatiaľ čo popularita Williama a Kate v Spojenom kráľovstve stále rastie, Harry a Meghan padajú nižšie a nižšie. Nedávny prieskum v USA dokonca odhalil, že princ a princezná sú tam obľúbenejší ako Harry a Meghan, ktorí považujú Spojené štáty za svoj domov.

Britskí komentátori ale odsudzujú knihu Endgame kvôli niečomu inému. Scobie totiž stavia senzáciu svojho titulu na smrti britskej kráľovnej Alžbety II. a súvisiacich okolnostiach. „Zdá sa, že bez ohľadu na to, čo sa stane za zatvorenými dverami, dokonca aj v čase takej bolesti a smútku, keď ide o kráľovskú rodinu, jedného dňa sa to aj tak objaví v tlači. Nič nie je tabu. William a Kate sú zrejme autorovým cieľom číslo jedna. Trvá vždy len niekoľko mesiacov, kým sa nože znova vysunú a rany sa opäť otvoria,“ cituje denník The Mirror.

Hlavnými témami novinky sú tieto body:

1) William ignoroval Harryho, keď sa spýtal, ako sa plánuje dostať do Škótska.

2) Harry si musel zaplatiť charterový let z Lutonu do Aberdeenshire za tridsaťtisíc libier. (vyše 34-tisíc eur)

3) Kráľ Karol mu vraj povedal, aby priletel bez Meghan, pretože ju pri smrteľnom lôžku kráľovnej nikto nechcel.

4) William vraj verí, že Harrymu vymyla mozog armáda terapeutov.