01. okt. 2023 o 08:02
vmr, Koktejl

Šéfke volebnej komisie pred kamerami praskli nervy: Takto zotrela Puškárovú s Kovačičom!

placeholder
Šéfka volebnej komisie naložila markizáckym moderátorom.
Zdroj: Reprofoto/TV Markíza

Po tom, čo sa jej spýtali, prišla ostrá reakcia.

Domáca politika
01. okt. 2023 o 08:02
Šéfke volebnej komisie pred kamerami praskli nervy: Takto zotrela Puškárovú s Kovačičom!

Po tom, čo sa jej spýtali, prišla ostrá reakcia.

Slováci si vo voľbách 2023 zvolili nový parlment. Sobotňajšia volebná noc priniesla na televíznych obrazovkách bizarný okamih. Došlo k nemu na obrazovkách TV Markíza, ktorá ako prvá divákom priniesla slepý exit poll, ktorý následne aj odtajnili.

Čakanie na reálne výsledky volieb však poznačila veľká nedočkavosť moderátorov, čo mierne podráždilo dlhoročnú šéfku volebnej komisie Evu Chmelovú. Tej sa v priamom prenose pýtal otázky markizácky redaktor, ktorého inštruoval zo štúdia moderátor Michal Kovačič.

"Napriek tomu, že si sa vynikajúco pýtal, pani Chmelovej si položil niekoľko veľmi zaujímavých otázok, ja sa predsalen dopýtam jednu veľmi podobnú. Pani Chmelová nám avizovala a napokon nielen pani Chmelová, že to tempo spočítavania by malo byť rýchlejšie, my sa tu zhodneme všetci, že rozhodne rýchlejšie nie je, takže jednoduché vysvetlenie, že ako je možné, že niečo, čo malo byť rýchlejšie, je pomalšie," skonštatoval Kovačič.

Keď však redaktor posunul túto otázku pani Chmelovej, tá mala jasnú odpoveď. "Ja by som odporučila moderátorom, aby išli robiť členov okrskovej volebnej komisie, najmä v tých okrskoch bratislavských, kde je vysoká volebná účasť, veľký počet hlasovacích lístkov a najmä problematické spočítanie prednostných hlasov," odkázala cez mikrofón na rovinu pani Chmelová.

Zlatica Puškárová sa aj za svojho kolegu v priamom prenose ospravedlnila. "Ďakujeme veľmi pekne a pozdravujeme, všetkých, ktorí sa zúčastňujú na organizácii volieb , nemysleli sme to samozrejme v zlom," doplnila Zlatica Puškárová.

"Máme k nim samozrejme úctu, doplním len, že boli nejaké očakávania a je pravda, že nie sú úplne naplnené, samozrejme, že by sme si podľa mňa išli sadnút do takej volebnej komisie, len sa to trošku kryje s tým, čo tu robíme," nechal sa počuť Kovačič na záver, pričom Zlatica Puškárová ho len s nervóznym úsmevom sledovala.